اسماء 1569 مرشح للحصول على الجنسية الدانمركية

الموضوع في 'إستراحة المنتدى' بواسطة سامي250, بتاريخ ‏7 نوفمبر 2009.

حالة الموضوع:
مغلق
  1. سامي250

    سامي250 موقوف

    التسجيل:
    ‏6 مارس 2009
    المشاركات:
    140
    عدد الإعجابات:
    0
    اسماء المرشحين للحصول على الجنسية الدنماركية وقبل المصادقة عليها من قبل البرلمان الدنماركي..موقع البرلمان الدنماركي

    Folketinget, Christiansborg
    1240 København K.
    Tlf.: +45 3337 5500
    Mail: folketinget@ft.dk



    L 48 Forslag til lov om indfødsrets meddelelse.

    Af integrationsministeren
    Birthe Rønn Hornbech (V)



    Samling: 2009-10
    Status: Fremsat




    --------------------------------------------------------------------------------



    Fremsat den 29. oktober 2009 af integrationsministeren (Birthe Rønn Hornbech)

    Forslag

    til

    Lov om indfødsrets meddelelse

    § 1. Indfødsret meddeles:


    1) Du'a Abdulmahdi Abbas, København.

    2) Vahid Abbasi, Hvidovre.

    3) Haider Abbass, Holbæk.

    4) Adel Rafik Abdel Karim, Holstebro, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1992.

    5) Bouchra Abdelouarit, København.

    6) Doaa Abdel-Razzak, Århus.

    7) Heba Abdel-Razzak, Århus.

    8) Israa Zakaria Abdel-Razzak, Århus.

    9) Abdelwahab Abdelmajeed Abdelwahab, Odense.

    10) Abdulahi Mohammed Abdi, Hillerød.

    11) Nadia Mohamed Abdihakim, Holbæk.

    12) Amne Haythum Abdul Al, Aalborg.

    13) Mariam Haythum Abdul Al, Aalborg.

    14) Mohammed Haythum Abdul Al, Aalborg.

    15) Ayed Sadeq Abdul Hussein, København.

    16) Ahlam Mohamed Abdul Karim, Aalborg.

    17) Asil Asama Abdulkadir, Aalborg.

    18) Abdirahman Abdullahi, Århus.

    19) Mohammad Saleh Abdullradha Al-Abadi, Vordingborg.

    20) Maryan Abdalla Abdulmalik, Kalundborg.

    21) Nada Bahnam Abed, Bornholm.

    22) Maya Semaan Abi Rached, København.

    23) Omar Ahmad Abikar, Odense.

    24) Aya Abou Chaker, Odense.

    25) Lina Abou Chaker, Odense.

    26) Manar Abou Chaker, Odense.

    27) Rami Youssef Abou Chaker, Odense.

    28) Dibe Ahmad Abou Chleih, Lolland.

    29) Josef Abou Chleih, Lolland.

    30) Najah Abou Chleih, Lolland.

    31) Nurhan Abou Chleih, Lolland.

    32) Meriem Abou Soweid, Greve.

    33) Sophie Majed Abou Soweid, Greve.

    34) Nour Jihad Abou Sweid, Fredensborg.

    35) Mohammad Ahmad Abou-Dabbous, Århus.

    36) Aya Fayez Aboukhazna, Odense.

    37) Ibrahim Fayez Aboukhazna, Odense.

    38) Nour Aboukhazna, Odense.

    39) Alaa Darwich Aboukhazne, Odense.

    40) Doua Abouradi, Århus.

    41) Mohamad Abouradi, Århus.

    42) Omar Abouradi, Århus.

    43) Abdel-Latif Abourakba, København.

    44) Eitedal Abourakba, København.

    45) Inas Abourakba, København.

    46) Mohamad Abourakba, København.

    47) Rachid Abourrida El Kadmiri, Frederiksberg.

    48) Farida Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.

    49) Ahmida Achamlali, København.

    50) Moussa Acharkaui, Egedal.

    51) Razy Youhana Adam, København.

    52) Mohamoud Yusuf Adan, Aalborg.

    53) Fariba Adeliar, Sønderborg.

    54) Hermine Araiki Adjibabian, København.

    55) Mariam Aharrar, København.

    56) Ali Mustafa Ahmad, Næstved.

    57) Ayah Ahmad, København.

    58) Sari Ahmad, København.

    59) Thair Mohamad Ahmad, Jammerbugt.

    60) Atiqulla Ahmadgol, Holbæk.

    61) Halala Ahmadi, Vejen.

    62) Mohammad Jawad Ahmadi, Frederikshavn.

    63) Emal Ahmadzai, Frederikssund.

    64) Amar Ali Ahmed, Halsnæs.

    65) Hina Ahmed, Albertslund.

    66) Hinda Ahmed, Århus.

    67) Mohamed Yassin Ahmed, Odense.

    68) Rauf Ahmed, København.

    69) Sarbast Hassan Ahmed, København.

    70) Nadra Ahmed Abdillahi, København.

    71) Waseem Ahmer, Herlev.

    72) Abdellatif Ahrouda, København.

    73) Ajmal Akhgar, København.

    74) Ali Mohammad Akkaoui, København.

    75) Nour Aldeen Mohammad Akkaoui, København.

    76) Tarek Mohamed Akkaoui, København.

    77) Amin Othman Akram, Hillerød.

    78) Refad Al Adab, Aabenraa.

    79) Hussein Atallah Saleh Al Badri, Odense.

    80) Layla Saleh Al Badri, Skanderborg.

    81) Mohammad Zowied Al Badry, Skive.

    82) Mohammad Marwan Machhour Al Dirawi, Århus.

    83) Anas Asaad Turky Al Kahwa, København.

    84) Ahmad Hamed Nasir Al Maktoub, Odense.

    85) Hussein Majed Al Marai, Odense.

    86) Hussam Nasif Jasim Al-Abady, København.

    87) Raed Razzak Hassan Al-Ali, Odense.

    88) Hanaa Naji Abdulrazaq Alamood, Rudersdal.

    89) Sarmad Nazar Ahmed Al-Anbaki, Århus.

    90) Mohamad Nour Elddin Alasadi, Odense.

    91) Saeed Shallah Ajil Alawaid, Ishøj.

    92) Ahmed Al-Azzawi, Gladsaxe.

    93) Samae Malik Falih Al-Bahadli, Hørsholm.

    94) Mahmoud Al-Baiati, Århus.

    95) Shomos Aiad Al-Bazy, Glostrup.

    96) Mohammad Al-Delemi, Aalborg.

    97) Baha Ali Ghani Al-Farhan, Morsø.

    98) Esameh Al-Gallab, Holbæk.

    99) Somayeh Al-Gallab, Holbæk.

    100) Emad Hassou Al-Gameel, Gladsaxe.

    101) Gihan Sabbah Gameel Al-Gameel, Gladsaxe.

    102) Hussein Al-Habib, Kalundborg.

    103) Mostafa Kamel Mohammad Al-Hamawandi, Næstved.

    104) Abdulrazak Saad Abdulrazak Al-Hamdani, Køge.

    105) Zyad Khalil Shafik Al-Hamdani, Hørsholm.

    106) Adam Alhawamdeh, Frederiksberg.

    107) Abdalrahman Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.

    108) Magda Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.

    109) Saifaldin Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.

    110) Raja Al-Hello, København.

    111) Abdiaziz Mohamed Ali, København.

    112) Ahmad Mohamad Ali, Slagelse.

    113) Ahmed Hossin Ali, Århus.

    114) Amne Ali, Århus.

    115) Aya Hossin Ali, Århus.

    116) Farhiyo Ahmed Ali, Odense.

    117) Hassan Hossin Ali, Århus.

    118) Hawa Abdi Ali, Aalborg.

    119) Hussein Mohamad Ali, Slagelse.

    120) Josef Hossin Ali, Århus.

    121) Marian Haji Ali, København.

    122) Marianne Hossin Ali, Århus.

    123) Mohamad Khaled Ali, Århus.

    124) Mohammad Mohsen Abed Ali, Odense.

    125) Mowlid Abdikarin Ali, Kolding.

    126) Omar Khaled Ali, Århus.

    127) Samah Ali, Slagelse.

    128) Sara Hossin Ali, Århus.

    129) Siad Dahir Ali, Århus.

    130) Yousef Khaled Ali, Århus.

    131) Adil Alihodzic, Helsingør.

    132) Abdallah Nafez Abed Ibrahim Abd Al-Jabbar, Silkeborg.

    133) Sara Nafez Al-Jabbar, Silkeborg.

    134) Sedra Al-Jabbar, Silkeborg.

    135) Kawthar Abdalla Mohmoud Al-Jaff, Sønderborg.

    136) Mohamad Kadhem Mohamad Al-Jailawi, Frederiksberg.

    137) Osama Hussein Al-Kafaji, Aalborg.

    138) Mohammad Abbas Asfur Alkafawi, Ishøj.

    139) Fatma Khalid Turky Al-Kahwa, Vesthimmerlands.

    140) Pershawa Farhad Al-Kaki, Ringsted.

    141) Luay Yalda Mansour Alkapols, Aalborg.

    142) Alaa Alkaseb, Ballerup.

    143) Salam Fouad Hadi Al-Kashmiri, København.

    144) Faten Samir Al-Khatib, Fredensborg.

    145) Mohammad Samir Al-Khatib, Fredensborg.

    146) Sinan Sami Fawsi Al-Khatib, København.

    147) Muhsen Abdullah Mohamad Al-Khazaali, Lyngby-Taarbæk.

    148) Ban Hassan Al-Khuzaie, Gladsaxe.

    149) Ala Hamid Al-Kohali, Hjørring.

    150) Jamshed Alkozay, Stevns.

    151) Fadha Elewi Al-Kuzae, Aalborg.

    152) Vera Almazan, Helsingør.

    153) Mary Grace Almera Dela Péna, Fredensborg.

    154) Zahra Almousavi, Hvidovre.

    155) Haider Mohammad Jabbar Al-Muaibed, Odense.

    156) Deshti Rezgar Almukhtar, Odense.

    157) Kazem Hamdan Al-Mutashi, Vejen.

    158) Rand Al-Neaimy, Århus.

    159) Shaimma Hussein Abdali Al-Qaragholi, Odense.

    160) Ameer Al-Qazaz, Lyngby-Taarbæk.

    161) Noor Abdelsalam Al-Robaiee, Køge.

    162) Rasul Al-Sabagh, Herlev.

    163) Mohammad Al-Sadoon, Ishøj.

    164) Batoul Alsafi, København.

    165) Ghassan Mohammad Al-Saleh, Esbjerg.

    166) Lien Mohammad Al-Sallal, Odense.

    167) Souheir Al-Sallal, Odense.

    168) Ghadfan Aboud Mahmoud Al-Samaraat, Brønderslev.

    169) Marwa Ali Raoof Al-Shahwani, Rudersdal.

    170) Zainab Sabah Salam Al-Shaikhali, Næstved.

    171) Anssam Jamal Assad Al-Shamary, Kalundborg.

    172) Laith Abdel Kadhim Hamid Al-Shamri, Hillerød.

    173) Suzan Al-Shuweli, Greve.

    174) Reem Faiz Al-Sibahi, Frederiksberg.

    175) Amar Alsaadi, København.

    176) Hussein Ahmad Alsaadi, København.

    177) Mohammed Alsaadi, København.

    178) Omran Ahmad Alsaadi, København.

    179) Sahar Sulaiman Al-Saadi, Aalborg.

    180) Zaid Saadi Abdullah Al-Saadi, Aalborg.

    181) Russul Abdelkadhem Al-Saaidi, Århus.

    182) Linda Al-Taee, Høje-Taastrup.

    183) Rafid Fadhil Hamza Al-Tahar, Høje-Taastrup.

    184) Benar Ihsan Saleh Al-Taishi, Gribskov.

    185) Minhal Hussein Saleh Al-Tamimi, Kalundborg.

    186) Mohammad Al-Thahabi, Odense.

    187) Andra Al-Usachy, Århus.

    188) Marwa Ahmad Al-Wajedi, Brøndby.

    189) Sarah Mothana Alwan, Furesø.

    190) Duoaa Jabir Dhayef Al-Zerjawi, Mariagerfjord.

    191) Thabet Awayed Rahma Al-Zohairi, Favrskov.

    192) Raed Saddam Zaamal Al-Zoheiri, Lejre.

    193) Aya Bram Sylvie Amalanon, København.

    194) Badie Dinha Mousa Amana, Roskilde.

    195) Glennyvil Amigleo, Odense.

    196) Karima Amini, Kalundborg.

    197) Fariba Amiri, Kolding.

    198) Mohammad Zobair Amiri, Kolding.

    199) Jiangrui An, Vikersund i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    200) Marcus Vinicius Lopes Andersen, Holstebro.

    201) Konstantin Andrusevich, Aabenraa.

    202) Rafi Ansari, Odense.

    203) Fahad Najmeldin Anwar, Favrskov.

    204) Farid Anwari, Hjørring.

    205) Mohammad Ayoub Anwari, Billund.

    206) Leila Ali Aoun, Holstebro.

    207) Yanelis Arnholtz, København.

    208) Yousef Arsala, Greve.

    209) Subasini Arunagirinathan, Næstved.

    210) Javad Ashori, Odense.

    211) Sohail Ashraf, Gladsaxe.

    212) Atiqollah Askari, Vejle.

    213) Ahmad Wajih Assaf, Odense.

    214) Mohammad Wajih Assaf, Odense.

    215) Masoma Ataei, Køge.

    216) Najiba Ataei, Køge.

    217) Aishah Awad, Høje-Taastrup.

    218) Amina Awad, København.

    219) Batuol Awad, Høje-Taastrup.

    220) Israa Awad, København.

    221) Khadija Awad, København.

    222) Mariam Awad, Høje-Taastrup.

    223) Samah Awad, Høje-Taastrup.

    224) Sarah Awad, Høje-Taastrup.

    225) Shimaa Awad, København.

    226) Suad Mohamud Awad, Kolding.

    227) Eyad Mohammad Hassan Ayesh, Helsingør.

    228) Kassem Ayman Ayoub, København.

    229) Khadija Ayman Ayoub, København.

    230) Odai Ayoub, København.

    231) Ghazi Ayub, Hørsholm.

    232) Ghofran Abdullah Ayub, Hørsholm.

    233) Ihsan Hussam Ayyach, Århus.

    234) Kinda Hussam Ayyach, Århus.

    235) Bereshna Azamy, Egedal.

    236) Mir Mohammad Sami Azamy, Egedal.

    237) Mirwais Azem, København.

    238) Safa Azim, Aalborg.

    239) Abduljamil Azimi, Hedensted.

    240) Asheghullah Azimi, Kolding.

    241) Elyas Azizi, Furesø.

    242) Masoud Azizi, Helsingør.

    243) Farivar Azour, Frederiksberg.

    244) Ahmed Fathi Azzam, Århus.

    245) Maria Badalian, Gentofte.

    246) Ahmad Samih Baddour, Århus.

    247) Dalia Baddoura, Århus.

    248) Saaid Baddoura, Århus.

    249) Farhad Bahador, Rudersdal.

    250) Shapour Bahador, Høje-Taastrup.

    251) Ali Bahramloogarosi, Holbæk.

    252) Zymer Bajraktaraj, Aabenraa.

    253) Solaiman Bakhshi, Jammerbugt.

    254) Vladan Bakovic, København.

    255) Shokufa Baktash, Kolding.

    256) Ilgar Bananijarskij, Dragør.

    257) Dijana Josipovic Banjac, Vejle.

    258) Ilham Idrissi Bannani, Næstved.

    259) Hector Cuauhtemoc Barajas Echartea, København.

    260) Majbooer Barakzai, Århus.

    261) Zala Barakzai, Århus.

    262) Ahmad Siar Barat, Odense.

    263) Sasa Batakujevic, Næstved.

    264) Amina Bawar, Aabenraa.

    265) Najeebullah Bawar, Aabenraa.

    266) Alan Bayar, Gentofte.

    267) Maysa Bayati, København.

    268) Agron Bejtulai, København.

    269) Ahmed Hamzah Belal, Aalborg.

    270) Maher Hamzah Belal, Aalborg.

    271) Maya Hamzah Belal, Aalborg.

    272) Monika Belal, Herning.

    273) Omar Hamzah Belal, Aalborg.

    274) Vitalii Belausov, Haderslev.

    275) Svetlana Belausova, Haderslev.

    276) Ahmed Ben Jemaa Ben Said, Aalborg.

    277) Franciscus Maria Gerardus Berben, København.

    278) Liridon Berisha, Aabenraa.

    279) Muj Berisha, Lolland.

    280) Maria Dora Digna Bertelsen, Vejle.

    281) Krunoslav Bertovic, Skive.

    282) Neeraj Bhushan, København.

    283) Jean Claude Bishikwabo, København.

    284) Sara Malinin Bjerg, Aalborg.

    285) Lilly-Marie Maita Blecher, Carmel i USA.

    286) Helena Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.

    287) Stefan Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.

    288) Carlo Bonacci, Odder.

    289) Yolla Boulos, Lejre.

    290) Margaret Wanjiru Brauer-Christiansen, Guldborgsund.

    291) Laurence B Bravo, Odense.

    292) Jennifer Elizabeth Bristol, Fredensborg.

    293) Goran Brkic, Glostrup.

    294) Sobia Amir Bukhari, Esbjerg.

    295) Shamsa Abdi Bulle, København.

    296) Dijanis Bulut, Esbjerg.

    297) Fahima Burhani, Sønderborg.

    298) Salman Dawood Bustan, Viborg.

    299) Wesakha Anandhita Bølge, Gentofte.

    300) Jing Cai, Kolding.

    301) Samire Callaku, Furesø.

    302) Ivy Joy Garcia Castillo, Gladsaxe.

    303) Monica Ashley Mariano Cerri, Tårnby.

    304) Mohamed Chafik, Vejle.

    305) Naeem Chaudhry, København.

    306) Ahmed Ali Chebib, København.

    307) Asmaa Ali Chebib, København.

    308) Chehade Ali Chebib, København.

    309) Mahmoud Ali Chebib, København.

    310) Ahmad Chehade, København.

    311) Ali Chehade, København.

    312) Alaa Issam Chehade, København.

    313) Israa Issam Chehade, København.

    314) Patol Chehade, København.

    315) Suad Chehade, København.

    316) Aya Mohammed Cherim, Favrskov.

    317) Malak Mohammed Cherim, Favrskov.

    318) Orawan Chomphut, Vejle.

    319) Hussien Chreide, København.

    320) Rawan Chreide, København.

    321) Salle Chreide, København.

    322) Seren Chreide, København.

    323) Irene Nyaboke Christensen, Slagelse.

    324) Linus Wanja Christensen, Billund.

    325) Zuzana Christensen, Ringkøbing-Skjern.

    326) Nélida Inés Diaz de Christiansen, Viborg.

    327) Lara Samir Chaaban, Slagelse.

    328) Ahmed Dabbas, Hillerød.

    329) Ayman Dabbas, Hillerød.

    330) Marwa Dabbas, Hillerød.

    331) Minna Dabbas, Hillerød.

    332) Safa Mohammed Dabbas, Hillerød.

    333) Wafiyah Mohamad Dabbas, Hillerød.

    334) Gholam Hussein Dadgar, Hjørring.

    335) Fahmo Abdirahman Daher, Nyborg.

    336) Imad Nabil Daher, Glostrup.

    337) Aja Nidal Dahoud, Sønderborg.

    338) Fatema Sami Dahwiche, Århus.

    339) Yassmin Sami Dahwiche, Århus.

    340) Xiaojun Dai, Brøndby.

    341) Vanessa Alejandra Yzquierdo Dakin, Tårnby.

    342) Sil Damgaard, København.

    343) Srdjan Dankuc, Aalborg.

    344) Ahmad Bassam Daoud, Aalborg.

    345) Alaa Ahmed Daoud, Fredensborg.

    346) Fatimah Bassam Daoud, Aalborg.

    347) Mohammad-Abdulalrahman Bassam Daoud, Aalborg.

    348) Nur Bassam Daoud, Aalborg.

    349) Ragad Bassam Daoud, Aalborg.

    350) Nadia Muhsen Radi Al Daraji, Fredensborg.

    351) Ghayadh Saad Dawas, Favrskov.

    352) Wida Delsuz, Ringsted.

    353) Amar Derbas, Frederiksberg.

    354) Hooda Abdillahi Deria, Helsingør.

    355) Warsame Deria, Vejle.

    356) Daniel Younan Deryawesh, Syddjurs.

    357) Sameem Hisham Dhannoun, Rudersdal.

    358) Delan Dias, København.

    359) Sen Ding, Gentofte.

    360) Mariam Ahmad Dommariya, Odense.

    361) Mohammed Ahmad Dommariya, Odense.

    362) Riyad Ahmad Dommariya, Odense.

    363) Ruzdo Drpljanin, Silkeborg.

    364) Mohammed Abdi Dualle, København.

    365) Daliana Reyes Duràn, København.

    366) Hassan Lasineh Dyfan, København.

    367) Aida Ahmad Daabas, Odense.

    368) Jasmin Ahmad Daabas, Odense.

    369) Rami Ahmad Daabas, Odense.

    370) Sarah Ahmad Daabas, Odense.

    371) Said Mokhtar Ebrahimi, Rebild.

    372) Ahmad Khaled Ehsani, Kolding.

    373) Masoomeh Ehsani, Tønder.

    374) Sophie Eilsgaard-Rasmussen, København.

    375) Said El Arbouchi, København.

    376) Mouna Khalil El Mughayer, Fredensborg.

    377) Abdul Rahman El Sadek, Århus.

    378) Hamza El Sadek, Århus.

    379) Jacob El Zaka, Aalborg.

    380) Noah El Zaka, Aalborg.

    381) Nour El Zaka, Aalborg.

    382) Jamal El Aaidi, København.

    383) Ali Amjad El-Chamma, København.

    384) Ayah Amjad El-Chamma, København.

    385) Khalil El-Cheikh Mohamad, Odense.

    386) Mohamad Hassan El-Chouli, Allerød.

    387) Mariam El-Daoud, København.

    388) Hanna El-Hafi, Odense.

    389) Lena El-Hafi, Odense.

    390) Mariam El-Hafi, Odense.

    391) Mohammad Usama El-Hafi, Odense.

    392) Mazen Adel El-Khatib, Århus.

    393) Rania El-Khatib, Århus.

    394) Toufie El-Khatib, Århus.

    395) Shakhlo Elmose, Århus.

    396) Abdullah Bassim El-Rifai, Århus.

    397) Ahmad El-Rifai, Århus.

    398) Bilal Bassim El-Rifai, Århus.

    399) Hasan El-Yassin, Århus.

    400) Jomana El-Yassin, Århus.

    401) Mohammad El-Yassin, Århus.

    402) Safa El-Yassin, Århus.

    403) Hassan Saleh El-Yassir, København.

    404) Ibrahim Saleh El-Yassir, København.

    405) Ihtedal Saleh El-Yassir, København.

    406) Mohamad Saleh El-Yassir, København.

    407) Mohammed Hassan El-Youssef, Århus.

    408) Mohammad Emamkholi Babadi, Århus.

    409) Emanuel Erézué Marcussen, Roeser i Luxembourg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    410) Prossy Eriksen, Skanderborg.

    411) Mina Eshaqzai, Hvidovre.

    412) Salem Paulus Eshow, Holstebro.

    413) Fadel Saeb Fadel, Høje-Taastrup.

    414) Saad Rasoul Fadhl, Esbjerg.

    415) Ahmad Javed Fahim, Vejen.

    416) Asif Fahmee, Gladsaxe.

    417) Rafa Majid Ahmad Fahqrie, Århus.

    418) Khalid Faiz, Kolding.

    419) Jawid Faizi, Hvidovre.

    420) Pashtun Faizi, Solrød.

    421) Yahia Ahmed Fakhri, Lejre.

    422) Layla Jabbar Faleh, Odense.

    423) Deqa Jamal Farah, Odense.

    424) Hamdi Abdalla Farah, Esbjerg.

    425) Issa Abdi Farah, Høje-Taastrup.

    426) Maryan Sahal Farah, København.

    427) Nehad Fadil Farmman, København.

    428) Shafiq Farsad, København.

    429) Idris Ahmad Farzad, Vordingborg.

    430) Abdul Fatah Fatah, Frederikshavn.

    431) Entihaa K B Fatah, København.

    432) Ferial Fathi, København.

    433) Said Fazel Azim Fazli, Haderslev.

    434) Ya-Mei Feng, Århus.

    435) Hormozan Filsoof, Århus.

    436) Emma Sofie Xiunu Finne, København.

    437) Mayada Fuad, Aalborg.

    438) Sook Young Fuglø, Ballerup.

    439) Inga Galstian, Frederiksberg.

    440) Dashan Gan, Frederiksberg.

    441) Santiago Teodoro Garcia, Aalborg.

    442) Fidan Gashi, Odense.

    443) Meis Adel Naseef Gassem, Faxe.

    444) Liliana Gaytan Cortes, Odense.

    445) Anwa Abdi Gedi, Randers.

    446) Karine Gevorgian, Køge.

    447) Mahnaz Ghaedi, København.

    448) Masiha Ghafory, København.

    449) Ashkan Gheisari, København.

    450) Mohammad Mahmoud Ghoneim, København.

    451) Rem Mohamad Ghoneim, Århus.

    452) Sarah Ghoneim, København.

    453) Umran Mahmoud Ghoneim, København.

    454) Farzaneh Ghorbani, København.

    455) Fatima Ghulam Mohammad, Odense.

    456) Ilija Gligorijevic, Helsingør.

    457) Nicolai Sanchez Goncalves, København.

    458) Gorkis Tamanios Gorkis, Favrskov.

    459) Remzi Grepi, Lolland.

    460) Reinhard Edmund Gründler, Halsnæs.

    461) Nina Grysbæk, Vejle.

    462) Meena Gulghotai Gulabzoi, Køge.

    463) Mohamed Abdulkadir Guled, Odense.

    464) Thushyanthy Gunalinkam, Randers.

    465) Umadevy Gunaratnam, Viborg.

    466) Rasid Gunic, Svendborg.

    467) Abdullahi Abdi Gutale, Kalundborg.

    468) Metin Göktepe, Høje-Taastrup.

    469) Neslihan Göktepe, Høje-Taastrup.

    470) Khoram Habedi, Køge.

    471) Ignace Habimana, Ballerup.

    472) Tesfa Yohannes Habte, Herlev.

    473) Hind Saadi Hadi, Ringkøbing-Skjern.

    474) Khatara Hadji-Turdeghal, Varde.

    475) Sangar Hadji-Turdeghal, Brøndby.

    476) Roeen Hafizulla, København.

    477) Chittima Hagemann, Fredensborg.

    478) Yannick Carlos Hagemann Advincula, Segur De Calafell i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    479) Zohal Haidari, Brøndby.

    480) Qudsia Haider, Brøndby.

    481) Fadel Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.

    482) Mohamad Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.

    483) Hassan Mohamed Haji, Holstebro.

    484) Lily Michael Hakim, København.

    485) Abdul Hamid Hakimi, Albertslund.

    486) Bernard Habineza Hakizimana, Hillerød.

    487) Kristian Khachatur Hakobjan, Stevns.

    488) Ehab Adel Hamad, Odense.

    489) Mohammed Saad Mohammed Hamad, Odense.

    490) Shermin Omar Hamadi, Holbæk.

    491) Pshtiwan Hama-Khorshid, København.

    492) Amany Munther Hana Hamama, Gladsaxe.

    493) Shahabuddin Hamdard, Kolding.

    494) Anas Hamed, København.

    495) Balkis Hamed, København.

    496) Jonas Hamed, København.

    497) Mohamed Hamed, København.

    498) Haidar Kahtan Hamid, Herning.

    499) Anahita Hamidi, Aalborg.

    500) Fang Hansen, Ikast-Brande.​
     
  2. سامي250

    سامي250 موقوف

    التسجيل:
    ‏6 مارس 2009
    المشاركات:
    140
    عدد الإعجابات:
    0
    501) Hyang Ran Hansen, Frederiksberg.

    502) Marija Victorija Beck Hansen, Billund.

    503) Hassan Haouari, København.

    504) Vithiya Harikaran, Ikast-Brande.

    505) Anna Harutunian, Randers.

    506) Alma Hasanbegovic, Haderslev.

    507) Ahmad Kamal Hasanein, København.

    508) Ali Kamal Hasanein, København.

    509) Karam Kamal Hasanein, København.

    510) Khaled Kamal Hasanein, København.

    511) Mahmoud Kamal Hasanein, København.

    512) Mohammad Kamal Hasanein, København.

    513) Asra'a Hamid Hashim, Aalborg.

    514) Abd Al-Salam Hassan, Århus.

    515) Abdullah Hassan, Århus.

    516) Ahmed Muhamed Hassan, Frederiksberg.

    517) Esra Ajad Said Hassan, Odense.

    518) Hamed Hussein Hassan, Ishøj.

    519) Ibrahim Mohammad Bashir Hassan, Kolding.

    520) Kawther Hassan, Århus.

    521) Khadeeja Hassan, Århus.

    522) Yehya Hassan, Århus.

    523) Yasir Hassan Yusuf, Odense.

    524) Mazen Ali Hassani, Brøndby.

    525) Razhan Hassani, Køge.

    526) Peache Anne Octaviano Have, Ringkøbing-Skjern.

    527) Kassem Mohamad Hawas, Vejle.

    528) Ahmad Abdel-Rahman Hayatela, København.

    529) Gana Hayatela, København.

    530) Mohammed Abdel-Rahman Hayatela, København.

    531) Ashar Ali Hashi Hayle, Ballerup.

    532) Naima Hdidouch, København.

    533) Zahra Hesari, Århus.

    534) Benjamin Jurjen Hessels, Århus.

    535) Saido Bashir Hirsi, Århus.

    536) Baraa Thaer Hleihel, Lejre.

    537) Ligaya del Rio Holler, Albertslund.

    538) Malene Christine Holwerda, Hamburg i Forbundsrepublikken Tyskland.

    539) Mahshid Hossein Khani Zamenkhani, Høje-Taastrup.

    540) Mohammed Karim Hosseini, Rudersdal.

    541) Mohammad Basir Hotaki, Holstebro.

    542) Jack Hou, Herlev.

    543) Alexandra Gurzhiy Hougaard, Syddjurs.

    544) Mahir Hoxhaj, Kolding.

    545) Reshma Husaini, Køge.

    546) Shahid Hussain, København.

    547) Mohammad Hadi Hussaini, Ishøj.

    548) Sina Said Hussaini, Aalborg.

    549) Ayah Nizam Hussein, København.

    550) Doua Hussein, København.

    551) Duaa Ali Hussein, Herning.

    552) Hanah Hussein, København.

    553) Hussein Wahed Hussein, Slagelse.

    554) Khodair Mohamad Hussein, København.

    555) Muna Ali Hussein, København.

    556) Nabil Mohamad Hussein, Lemvig.

    557) Suleman Abdi Hussein, København.

    558) Ziad Zaki Hussein, Ringkøbing-Skjern.

    559) Mohamed Hussein Omar, Odense.

    560) Karima Husseini, København.

    561) Emad Ali Hussen, Odense.

    562) Sheren Ali Hussen, Holstebro.

    563) Azizullah Hutak, Århus.

    564) Lailoma Hutak, Nordfyns.

    565) Abdirashid Ibrahim, Odense.

    566) Murad Ismail Ibrahim Arif, Skive.

    567) Dania Wasim Ibriq, Høje-Taastrup.

    568) Omran Wasim Ibriq, Høje-Taastrup.

    569) Saleh Wasim Ibriq, Høje-Taastrup.

    570) Asia Idris, Høje-Taastrup.

    571) Edin Imamovic, Fredericia.

    572) Emir Imamovic, Fredericia.

    573) Claudia Sotiya Haphonsap Immersen, Svendborg.

    574) Ani Irispalme, Odense.

    575) Fathima Shabna Irshad, København.

    576) Beriwan Ismaeeli, Aalborg.

    577) Adam Ali Ismail, Århus.

    578) Ahmad Talal Ismail, Allerød.

    579) Daud Mohamed Ismail, Århus.

    580) Mona Ismail, Aalborg.

    581) Muktar Ahmed Ismail, København.

    582) Sara Ismail, Århus.

    583) Miguel Nuñez Iversen, Gribskov.

    584) Walwala Jabarkhail, Furesø.

    585) Asyel Jabbar, Vordingborg.

    586) Dunnia Abdul-Salam Jabbar, Ishøj.

    587) Sana Riyad Abdul Jabbar, Frederiksberg.

    588) Shwan Riyad Abdul Jabbar, Brøndby.

    589) Nazik Najib Jabo, Esbjerg.

    590) Zahra Jafari, Thisted.

    591) Carola Viviana Jakobsen, Faaborg-Midtfyn.

    592) Jamshid-Ahmad Jalali, Århus.

    593) Zakia Jalaly, København.

    594) Masouda Jalili, Kolding.

    595) Abeer Jameel Hamdan, Køge.

    596) Firas Abdul Karim Jamil, Viborg.

    597) Naja Jeannie Jankovic, Faxe.

    598) Kamaran Jomah Mohammad Jarjees, København.

    599) Omar Ahmad G Mohammad Jawamir, Århus.

    600) Aimee Flora Jensen, Nyborg.

    601) Alexander Jamyang Pradhan Jensen, Kathmandu i Nepal. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    602) Irene Narvaez Jensen, København.

    603) Perlita Pedersen Jensen, Randers.

    604) Naoko Jepsen, Horsens.

    605) Daniel Jessen, Haderslev.

    606) Abdullahi Tahliil Jimale, Holstebro.

    607) Yordthong Jitbanjong, Faxe.

    608) Marie Laurence Johnsen, Hvidovre.

    609) Ket Sjoe Jong, København.

    610) Shery Ju, Esbjerg.

    611) Dardo Juarez Allen, Glostrup.

    612) Dino Jugo, Helsingør.

    613) Feng Dai Jørgensen, Tórshavn.

    614) Alia Kablaoui, København.

    615) Daria Kaceanov, Århus.

    616) Eset Kaciu, Randers.

    617) Halwest Khalid Kadir, Århus.

    618) Abdelkader Kadiri, Herning.

    619) Davinder Kahlon, København.

    620) Derek Kainamura, Aalborg.

    621) Salim Taher Kakali, Kalundborg.

    622) Elzana Kaludra, Randers.

    623) John Kamara, København.

    624) Miranda Yeanor Kamara-Taylor, København.

    625) Sanjay Arjun Kamble, København.

    626) Rania Younan Kamlel, Hvidovre.

    627) Rusmir Karamehmedovic, Randers.

    628) Ashfaq Ahmed Karim, Frederiksberg.

    629) Hussein Hassan Karim, Lyngby-Taarbæk.

    630) Mohannad Qassem Karim, Gladsaxe.

    631) Nesrin Nasser Karoum, Århus.

    632) Abdul Alrahman Kartam, Århus.

    633) Abdul Rahim Kartam, Århus.

    634) Salem Mahmoud Kartam, Århus.

    635) Mustafa Mahmod Sulajman Kasab-Oglo, København.

    636) Emire Kasapi, Aalborg.

    637) Nosheen Kashif, Albertslund.

    638) Tarek Kassem, Roskilde.

    639) Rehana Kausar, Hvidovre.

    640) Hassan Kaweesa, Fredericia.

    641) Abdurahman Kayed, Århus.

    642) Lina Kayed, Århus.

    643) Mebruk Abdo Keder, Sønderborg.

    644) Fatima Khalaf, Herning.

    645) Ahmad Masih Khaled, Aalborg.

    646) Ahsan Iqbal Khan, Glostrup.

    647) Mohammad Usman Khan, København.

    648) Raja Imran Khan, Albertslund.

    649) Shazia Khan, København.

    650) Nishtiman Khani, Næstved.

    651) Khazeema Khatoon, Roskilde.

    652) Anas Khattab, Gentofte.

    653) Hadil Moayed Khawarzi, Gribskov.

    654) Laila Khedri, Næstved.

    655) Ajmal Kheybar, Gladsaxe.

    656) Jingsong Zhang Kiilsholm, Holbæk.

    657) Anders Yuichi Vestergaard Kinoshita, Silkeborg.

    658) Su Jeung Yi Klemmensen, Varde.

    659) Maria Francisca Knudsen, Nordfyns.

    660) Mirveys Kohestani, Frederikssund.

    661) Julia Kondoskal, København.

    662) Abdol Samad Kooshki, Hvidovre.

    663) Ayesheh Kooshki, Hvidovre.

    664) Khalid Kooshki, Odense.

    665) Denise Kristensen, Århus.

    666) Rossukon Pipatanawech Kristensen, Aalborg.

    667) Asenef Marquez Kromanne, Skanderborg.

    668) Jeton Kryezi, Odense.

    669) Tatjana Kukic, Kolding.

    670) Rakesh Kumar, København.

    671) Bajram Kurtesi, Slagelse.

    672) Andreas Rosborg Lachmann, Berlin i Forbundsrepublikken Tyskland.

    673) Elham Lack, Skive.

    674) Claudia Luz Lago Munoz, Frederiksberg.

    675) Assiya Lahrache, København.

    676) Mohammad Tamim Langer, Roskilde.

    677) Alla Trahimeca Larsen, Assens.

    678) Cecilie Shrinidhi Larsen, Rudersdal.

    679) Johanna Geertruida Larsen, Aabenraa.

    680) Teresita Nicdao Cruz Larsen, Odense.

    681) Uzma Latif, Høje-Taastrup.

    682) Michel Henri Albert Laudrin, København.

    683) Margaret Laursen, Aalborg.

    684) Bao Linh Le, Vejle.

    685) Thi Thanh Mai Le, Vesthimmerlands.

    686) Martin Anders Victor Leboeuf, København.

    687) Milica Lecic, Viborg.

    688) Christina Ji-Young Lee, København.

    689) Dale Raymond Lena, Tønder.

    690) Donghua Liao, Aalborg.

    691) Ernesto Isidoro Lifschitz, Vejle.

    692) Rong Lin, Fredensborg.

    693) Run Lin, Slagelse.

    694) Xin Lin, København.

    695) Qiaomei Liu, København.

    696) Ema Ljubinac, Skive.

    697) Vanja Ljuca, Greve.

    698) Sasichon Lopdrup, Torshavn.

    699) Bernardo Lopez Marin, København.

    700) Eva Hussein Loubani, Århus.

    701) Julie Yuphaporn Lund, Aalborg.

    702) YiYin Ma, Egedal.

    703) Fabrizio Emanuel Macchi d'Ottone, København.

    704) Banjong Madsen, Skanderborg.

    705) Sharifo Hassan Mahamed, København.

    706) Sahra-Muna Mahamed Ali, Århus.

    707) Mahdi Ali Mahdi, Gentofte.

    708) Amer Samer Mahmoud, Århus.

    709) Maher Mahmoud, Århus.

    710) Javeed Mahmoudi, Skive.

    711) Naghmeh Mahmoudikashani, Århus.

    712) Hazratullah Mahseli, Aalborg.

    713) Fahad Rashid Majed, Århus.

    714) Walid Shawki Malak, Slagelse.

    715) Nora Dhia Issa Malakha, Horsens.

    716) Faisal Malekzada, Kalundborg.

    717) Ahmad Sami Malekzadeh, Sønderborg.

    718) Shafiq Malekzadeh, Hvidovre.

    719) Akram Hurmes Naman Mamissa, Århus.

    720) Ban Abduljabbar Mandeel, København.

    721) Hekmat Isho Mansur, Frederikshavn.

    722) Almaz Maoud, Fredensborg.

    723) Khaled Maoued, Fredensborg.

    724) Monia Maoued, Fredensborg.

    725) Wael Walid Maoued, Fredensborg.

    726) Tariq Maqsood, Faxe.

    727) Boris Maric, København.

    728) Merna Marrogi, Aalborg.

    729) Joyce Masabarakiza, København.

    730) Arta Masoumi, Guldborgsund.

    731) Huma Masoumi, Aabenraa.

    732) Martin Luther Mc Were, København.

    733) Annika Danya Mc William, New York i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    734) Linnea Jiahe Mc William, New York i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    735) Arturo Medina Zayes, Aalborg.

    736) Jakob Mehryar, Sønderborg.

    737) Resala Jasem Abady Meshan, Århus.

    738) Khalid Messoudi, København.

    739) Nina Meyer, Randers.

    740) Mansour Meyvand, Gentofte.

    741) Shahyad Mikaelian, Vejle.

    742) Milan Milicevic-Nielsen, København.

    743) Milena Miljkovic, København.

    744) Svitlana Mir, Aabenraa.

    745) Dalal Addil Mirza, Odder.

    746) Costain Flywell Mkandawire, Kolding.

    747) Farida Ali Moghimi, Horsens.

    748) Ali Mohamad Ali Mohamad, Odense.

    749) Bilal Oussama Mohamad, Århus.

    750) Diala Mohamad, Århus.

    751) Samal Jasim Mohamad, København.

    752) Abdidahib Abdillahi Mohamed, København.

    753) Abdu Mohamed, København.

    754) Amina Yousuf Mohamed, Skanderborg.

    755) Isir Aden Mohamed, København.

    756) Mikael Rashid Mohamed, Gentofte.

    757) Abdullahi Mohamed Hassan, Silkeborg.

    758) Jawad Jamal Mohammad, Gladsaxe.

    759) Rana Mahdi Mohammad, Frederikssund.

    760) Omar Sherzad Mohammad Shawkat, Hillerød.

    761) Seyed Soheil Mohammadi, Odense.

    762) Sherief Adam Murkas Mohammed, Ringkøbing-Skjern.

    763) Fariba Mohandespoor, Gentofte.

    764) Gina Mohmand, Sønderborg.

    765) Shir Paja Mojadeddi, Brøndby.

    766) Nazem Gabbar Monshed, København.

    767) Fernando Javier Mora Carrillo de Albornoz, Frederiksberg.

    768) Halil Morina, Rebild.

    769) Jalila Mortensen, Glostrup.

    770) Sharri Junadi Mortensen, Århus.

    771) Azima Motahar, Hillerød.

    772) Alexandra Motorko-Krogager, Oslo i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    773) Rima Mouneimne, Århus.

    774) Maisoon Moushy Khosho, Århus.

    775) Mohciné Mrabet, København.

    776) Nermina Mujdanovic, Norddjurs.

    777) Gabriella Stephanie Munch, Helsingør.

    778) Fahima Muradi, Skanderborg.

    779) Jeanette Mureramanzi, Svendborg.

    780) Admir Muric, Fredericia.

    781) Sabit Murtezaj, Frederikssund.

    782) Ramzan Vakhajevitj Musajev, København.

    783) Adela Music, Lolland.

    784) Ala Musleh, Århus.

    785) Ali Musleh, Århus.

    786) Diab Ziad Musleh, Århus.

    787) Nasra Abdihakim Mussa, Vejle.

    788) Christian Shyaka Mutambo, Århus.

    789) Maria Goncalves Møller, Syddjurs.

    790) Michael Webster Møller, Odense.

    791) Mathilde Maack, Skurup i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    792) Maria Mohamad Maarouf, Hillerød.

    793) Lida Naderi, Horsens.

    794) Mohammad Naeem, Gladsaxe.

    795) Nuradin Rakib Nagem, Helsingør.

    796) Zainab Gassem Nagras, København.

    797) Shafi Naib Khail, Aabenraa.

    798) Latifa Naim, Kalundborg.

    799) Farida Naimi, Århus.

    800) Shoaib Naimi, Sønderborg.

    801) Awer Abdallah Najem, Vejle.

    802) Abdul Waheed Najestan, Kolding.

    803) Rasoulzaj Najib Ahmad, Vejle.

    804) Mohammad Omar Nang, Lyngby-Taarbæk.

    805) Sana Naseer, København.

    806) Said Naser, Fredensborg.

    807) Abdul Hadi Naseri, Høje-Taastrup.

    808) Abdul Rahman Nasseri, Roskilde.

    809) Theviga Navaratnam, Aalborg.

    810) Laila Nazar, Århus.

    811) Karima Nazari, Århus.

    812) Mohammad Javid Nazari, Viborg.

    813) Ali Mansour Nazim, Hjørring.

    814) Seyed Hanif Nazimi Sadat, Vejle.

    815) Sokhna Astou Ndione, København.

    816) Carine Nduwayo, Albertslund.

    817) Mohammad Rafi Nessar, Vallensbæk.

    818) Stephen Peter Ernst Netuka, Horsens.

    819) Than Duc Nguyen, Viborg.

    820) Thanh Thi Thu Nguyen, Århus.

    821) Toan van Nguyen, Kolding.

    822) Faizan Khan Niazi, København.

    823) Mohammed Mustafa Niazi, Horsens.

    824) Marie José Nico, Århus.

    825) Jair Jesus Nicolini, København.

    826) Claudia Nielsen, Frederikssund.

    827) Emeldah Chishala Nielsen, Ringkøbing-Skjern.

    828) Jari Nielsen, Frederiksberg.

    829) Louis Nielsen, Frederikssund.

    830) Atifete Nikqi, København.

    831) Behnovsh Nikseresht, København.

    832) Ange Niyonkuru, Århus.

    833) Jamil Noori, Skanderborg.

    834) Manijeh Noori, Assens.

    835) Liza Noorzae, Lyngby-Taarbæk.

    836) Saiqa Noreen, Ishøj.

    837) Maryam Nowzadeh, Århus.

    838) Adan Mohamed Nuur, Aalborg.

    839) Petronilla Nyiramuhire, København.

    840) Jean-Paul Nyirimbibi, Albertslund.

    841) Maj Tayona Nørregaard Arroyo, Middle Park i Australien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    842) Maher Obayd, Faxe.

    843) Sara Mohammed Obayd, Faxe.

    844) Lina Zaya Odesho, Odder.

    845) Virginia Olivero, Århus.

    846) Emma Sophie Olsen, Warszawa i Polen. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    847) Kristina Olsen, Slagelse.

    848) Abdi-Aziz Abdullahi Omar, København.

    849) Mohamud Mohamed Omar, Allerød.

    850) Ahlam Omarieh, Århus.

    851) Mona Omarieh, Århus.

    852) Ahmad Reshad Omrani, Glostrup.

    853) Adnan Oprasic, Århus.

    854) Arizo Osman, Aabenraa.

    855) Ismail Hamud Osman, Slagelse.

    856) Mohammad Ehsan Osman, Halsnæs.

    857) Novin Moustafa Mohamad Osman, Århus.

    858) Said Mujtaba Osman, Aabenraa.

    859) Tala Othman, Århus.

    860) Mekhala Ounsa, Skála.

    861) Marzia Panjshairi, Kolding.

    862) Giti Panjsheri, Assens.

    863) Rona Panjsheri, Assens.

    864) Anna Parrella, København.

    865) Shama Adil Patel, Tårnby.

    866) Masoud Pazhman, Kolding.

    867) Ratna Pazhman, Århus.

    868) Zohra Pazhman, Kolding.

    869) Miradije Peci, Vejle.

    870) Marvin Pedersen, Århus.

    871) Melani Pedersen, Vejle.

    872) Jasmina Pelivani, Lolland.

    873) Carlos Liban Pérez Alfonso, Slagelse.

    874) Neela Abdul Aziz Peshrou, Sønderborg.

    875) Blerta Petersen, Aabenraa.

    876) Mallika Jai-On Petersen, Vesthimmerlands.

    877) Nacie Bello Petersen, Odense.

    878) Nolitha Elizabeth Petersen, Gribskov.

    879) Phanthip Phuphayong, Lyngby-Taarbæk.

    880) Albertus Plug, Hjørring.

    881) Rijitha Ponniah, Ikast-Brande.

    882) Nenad Popovic, Hillerød.

    883) Diana Patricia Salas Poulsen, København.

    884) Arun Bahadur Pradhan, Vejle.

    885) Jan Prichystal, Struer.

    886) Qunhui Prins, København.

    887) Anita Pruzljanin, Sønderborg.

    888) Rafiq Qader-Zadeh, København.

    889) Mohammad Naser Qasem, Frederikssund.

    890) Yahya Naser Qasem, Frederikssund.

    891) Qian Qian, Gentofte.

    892) Khatera Quame, Kolding.

    893) Muhammad Ali Qureshi, Århus.

    894) Svetlana Radolovic, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1993.

    895) Muhammad Fakhreddin Rafiq, København.

    896) Farideh Rahimi, Herning.

    897) Khalida Rahimi, Sorø.

    898) Abdulrazak Raji, Næstved.

    899) Mohammed E Ramadan, København.

    900) Abdul Satar Ramaki, Holbæk.

    901) Saeed Rangbar Boroujerdi, København.

    902) Rasha Saleem Fahad Rashed, Århus.

    903) Abdul Rashid, København.

    904) Naman Rashid, Århus.

    905) Sivakumar Rasiah, Herning.

    906) Rose Wanjiku Rasmussen, Kalundborg.

    907) Tharanga Rasmussen, Brøndby.

    908) Yanhong Rasmussen, Furesø.

    909) Zemar Rasouli, Sønderborg.

    910) Sidrah Farooq Rathore, København.

    911) Tharesiga Ratneswaran, Aalborg.

    912) Fuad Fakra Aldin Raza, Rødovre.

    913) Verica Rebronja, Kolding.

    914) Yinan Ren, Gentofte.

    915) Zaki Ahmad Rezaee, Århus.

    916) Jan Bern Rhilinger, Odense.

    917) Kim Bern Rhilinger, Odense.

    918) Javeria Riaz, Albertslund.

    919) Abdelsalam Abdelamir Al- Robaiee, Køge.

    920) Zahra Rochdi, Slagelse.

    921) Sombat Roddum, Hoyvik.

    922) Leonora Rogova, Guldborgsund.

    923) Aukje Anna Rosenberg, Vordingborg.

    924) Arezou Roshani, Horsens.

    925) Naser Rostami Mosen, Odense.

    926) Samira Roya, København.

    927) Yvette Rugwabiza, Randers.

    928) Inam Mohammad Rustom, Holbæk.

    929) Paula Veronica Raaschou, Gladsaxe.

    930) Fatin Sabah, Allerød.

    931) Mahdi Saberi, København.

    932) Salman Mohammad Sabir, Lejre.

    933) Ahmad Adnan Khazal Sabri, Guldborgsund.

    934) Montadhar Adnan Khazal Sabri, Lolland.

    935) Saddif Sameen Saddique, København.

    936) Nilofar Sadeghi, København.

    937) Mohammad Fawad Sadeqi, Odense.

    938) Alaa Hisham Sadik, Frederikssund.

    939) Isra Hisham Sadik, København.

    940) Abdullah Safi, Kolding.

    941) Tajwar Safi, Frederiksberg.

    942) Sima Sahandi, Århus.

    943) Alice Sahinkuye, Holbæk.

    944) Abudin Said, Århus.

    945) Obaidullah Saidi, Roskilde.

    946) Taqi Saidian, Århus.

    947) Sabrin Sakjah, Greve.

    948) Raid Salah Rahem, Vejle.

    949) Nakim Ahmad Salam, København.

    950) Houssein Haji Saleh, Brønderslev.

    951) Haneen Raed Samar, Lejre.

    952) Mohammad Raed Samar, Lejre.

    953) Badr Fadi Samrawi, Albertslund.

    954) Ibrahim Fadi Samrawi, Albertslund.

    955) Mohammad Fadi Samrawi, Albertslund.

    956) Ahmad Sarwari, Roskilde.

    957) Ahmad Zia Sarwari, København.

    958) Jawid Sarwari, Horsens.

    959) Mir Hassan Sarwary, Frederiksberg.

    960) Anwar Shah Sayed, Køge.

    961) Aiden Tariq Schmidt, Hillerød.

    962) Supaporn Schmidt, Gentofte.

    963) Youssef Schmidt, Aabenraa.

    964) Barbara Schmoliner, Fredensborg.

    965) Editha Natalio Seeberg, Kalundborg.

    966) Abdul Reshad Sekandari, Frederiksberg.

    967) Sona Seng, Rødovre.

    968) Adam Ahmad Senounou, København.

    969) Sondos Ahmad Senounou, København.

    970) Haythem Elias Shaba, Århus.

    971) Foad Tofeek Abdulla Shaban, Høje-Taastrup.

    972) Hannin Shabban, København.

    973) Laila Shabban, København.

    974) Mona Shabban, København.

    975) Sherin Shabban, København.

    976) Rami Ollo Jobu Shabela, Syddjurs.

    977) Omar Issa Mahamad Ahmad Shahin, Favrskov.

    978) Shahed Issa Mahamad Shahin, Favrskov.

    979) Abero Shershah Shahmard, Haderslev.

    980) Ozra Shahroudi, Guldborgsund.

    981) Laith Abbas Shaker, København.

    982) Hasina Shams, Århus.

    983) Dmitrij Sharganov, København.

    984) Jawad Sharifi, Kerteminde.

    985) Elmiya Sharifova, København.

    986) Sudhir Sharma, Tårnby.

    987) Darioush Sheikh Mohammad-Kharaghani, Århus.

    988) Iman Abdirisaq Sheikh-Nuur, Gladsaxe.

    989) Abu-Bakar Nur Shirwa, Viborg.

    990) Mohammad Aman Shirzad, Sønderborg.

    991) Rafel Faraj Jajo Shokwana, Solrød.

    992) Inas Khaled Lazem Shukri, Rødovre.

    993) Farid Siddiqi, Aalborg.

    994) Sadia Sameen Siddique, København.

    995) Maryam Sidiqi, Aabenraa.

    996) Liza Simon, København.

    997) Jeeraporn Simonsen, Sermersooq.

    998) Zulfiqar Ali Sindu, Høje-Taastrup.

    999) Akari Loliha Sisto, Odense.
     
  3. سامي250

    سامي250 موقوف

    التسجيل:
    ‏6 مارس 2009
    المشاركات:
    140
    عدد الإعجابات:
    0
    1000) Hadil Sleiman, Ballerup.

    1001) Ibrahim Sleiman, Århus.

    1002) Mohammed Sleiman, Ballerup.

    1003) Nadine Sleiman, Ballerup.

    1004) Suphansa Sloth, Århus.

    1005) Bonita Smits, Aalborg.

    1006) Maria Dolores Solis Hernandez, Kujalleq.

    1007) Anton Soosaipillai, Randers.

    1008) Oxana Sorokoletova, København.

    1009) Sotirios Souliotis, København.

    1010) Phaedria Marie St Hilaire, København.

    1011) Senka Starcevic, Mariagerfjord.

    1012) Zarko Starcevic, Mariagerfjord.

    1013) Andreas Stavropoulos, Århus.

    1014) Vitaliy Steffensen, Randers.

    1015) Catherine Tolentino Steinberg, Klaksvik.

    1016) Susan Anwar Sulayman, Århus.

    1017) Abdalla Hassan Sultan, København.

    1018) Adam Hassan Sultan, København.

    1019) Dalia Hassan Sultan, København.

    1020) Pulkit Suri, Qaasuitsup.

    1021) Nadya Lubov Svensson, Washington i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    1022) Paul Igor Svensson, Washington i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    1023) Richard Martin Syamindo, Skanderborg.

    1024) Irsa Syed, København.

    1025) Daryoush Roozbahane Sørensen, Århus.

    1026) Ornielyn Aguilucho Sørensen, Horsens.

    1027) Bibi Hajera Saaie, Gladsaxe.

    1028) Maha Taha, Århus.

    1029) Maria Taha, Århus.

    1030) Maya Saleh Taha, Århus.

    1031) Amra Tajic, Kolding.

    1032) Anesa Tajic, Kolding.

    1033) Talal Taleb, Vejle.

    1034) Zaheer Mohammad Tamama, København.

    1035) Carolina Tangstad, København.

    1036) Mahfooz Tarin, Silkeborg.

    1037) Ayub Tashkilot, Aalborg.

    1038) Mahmoud Tawfieq, Guldborgsund.

    1039) Sandra Tawfik, Egedal.

    1040) Jonas Sattar Thani, København.

    1041) Tara Jamal Thanon, Hørsholm.

    1042) Sivarany Thevapalan, Holstebro.

    1043) Ajanthan Thiruchelvam, Odsherred.

    1044) Babysubashini Thisaruban, Næstved.

    1045) Zlatko Ticic, Randers.

    1046) Sabrija Tirak, København.

    1047) Alaa Ablahad Sadeq Tomika, København.

    1048) Fatos Topalli, Sønderborg.

    1049) Belma Topalovic, Esbjerg.

    1050) Nina Topalovic, Vejle.

    1051) Hakem Torkamany, Aabenraa.

    1052) Mamadi Toure, Århus.

    1053) Mohammad Samir Toza, Aalborg.

    1054) Toan Thanh Tran, Odense.

    1055) Michelle Trygved, Castagnola i Schweiz. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

    1056) Valery Tresor Tsague Zambou, København.

    1057) Rami Mudhaffar Ibrahim Sawa Tuma, Vesthimmerlands.

    1058) Sadik Ujkanovic, Thisted.

    1059) Filip Ulsø, Skanderborg.

    1060) Hassan Majed Ureibi, Næstved.

    1061) Josiane Uwera, København.

    1062) Gisele Uwineza, København.

    1063) Poul Erik van Driel, Gribskov.

    1064) Prem Kumari Vestergaard, Esbjerg.

    1065) Rui Manuel Rita Vilanculos, København.

    1066) Sanela Voloder, Sønderborg.

    1067) Binita von Christierson, København.

    1068) Mohammed Amir Wafai, Frederikssund.

    1069) Ahmed Shah Wahedi, København.

    1070) Leda Wahedi, København.

    1071) Josephine Wangui Wairimu, Randers.

    1072) Joseph Wajjala, Greve.

    1073) Allan Wakile, København.

    1074) Hua Wang, Tønder.

    1075) Wei Wang, Kalundborg.

    1076) Abdirashid Abdi Warsame, Odense.

    1077) Ibrahim Khalil Watfa, Ringkøbing-Skjern.

    1078) El Cheikha Audrey Wehaiba El Khazen, Maameltein i Libanon.

    1079) Sucdi Ali Weheliye, Århus.

    1080) Zandra Weitemeyer, Egedal.

    1081) Suzy Lena Wengel, Odense.

    1082) Laddaporn Wichangoen, Århus.

    1083) Brit Wiethüchter, München i Forbundsrepublikken Tyskland.

    1084) Hong Winther, Vejle.

    1085) Adjissenou Wogbagan, København.

    1086) Yawo Raoul Wogbagan, København.

    1087) Junqi Xu, København.

    1088) Jeeratheep Yalhom, Holstebro.

    1089) Jialing Yang, København.

    1090) Mengqi Yang, Lyngby-Taarbæk.

    1091) Weixiao Yang, Skanderborg.

    1092) Jad Talal Yasouri, Aalborg.

    1093) Rim Mona Yasouri, Aalborg.

    1094) Rania Yassin, København.

    1095) Asmaa Yassine, København.

    1096) Batoul Yassine, København.

    1097) Buthayna Yassine, København.

    1098) Manar Yassine, København.

    1099) Mohammed Yassine, København.

    1100) Obaida Yassine, København.

    1101) Jihad Talal Yazouri, Aalborg.

    1102) Amir Poles Younan, Holstebro.

    1103) Ayad Abdalla Younes, København.

    1104) Khair-Mohammad Yousefi, Jammerbugt.

    1105) Marcus Kiriakos Youssef, Randers.

    1106) Bashar Husam Jalal Ypuniss, København.

    1107) Donghong Yu, Aalborg.

    1108) Liang Yu, København.

    1109) Angeza Zadran, Skanderborg.

    1110) Diwa Zadran, Skanderborg.

    1111) Amar M Zaidan, Odense.

    1112) Gueorgi Zaitsev, København.

    1113) Kamal Wasef Zaki, København.

    1114) Ruba Wasef Zaki, København.

    1115) Amin Mustafa Zam Zam, Århus.

    1116) Anas Mustafa Zam Zam, Århus.

    1117) Yasar Zaman, Albertslund.

    1118) Shir Agha Zamani, Odense.

    1119) Farzaneh Zandi, Helsingør.

    1120) Nermin Zangana, Holbæk.

    1121) Ahmad Zankari, Rødovre.

    1122) Lilian Zankari, Rødovre.

    1123) Mossa Zarakit, København.

    1124) Ehsan Zarar, Ishøj.

    1125) Ashley Zareifard, København.

    1126) Dragan Zaric, Hillerød.

    1127) Ali Bassam Zeidan, Odense.

    1128) Malek Bassam Zeidan, Odense.

    1129) Rama Bassam Zeidan, Odense.

    1130) Mohammad Rudah Hady Yassen Zewain, København.

    1131) Julio Cesar Zezula Torres, Hillerød.

    1132) Yu Rong Zhang, Egedal.

    1133) Meili Zheng, København.

    1134) Wenjing Zhou, Aalborg.

    1135) Xinyan Zhou, Tønder.

    1136) Fozia Zia, Glostrup.

    1137) Omar Abdullah Zia, Århus.

    1138) Khaldon Adel Zidan, Middelfart.

    1139) Ewaz Ali Zirak, København.

    1140) Asefeh Luca Zivlaei, Århus.

    1141) Weiyong Zong, Holbæk.

    1142) Taymi Zornig, Greve.

    1143) Saida Zukhurtdinova, København.

    1144) Jasar Zumberi, Odsherred.

    1145) Solaiman Anis Zaabalaoui, Odense.

    1146) Claudia Elizabeth Østergaard, København.

    1147) Ingrid Lindebo Holm Øvrehus, Odense.

    1148) Laila Aabaoui, København.


    § 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2012 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:


    1149) Lmia'a Hikmat Fouad Abed, Lyngby-Taarbæk.

    1150) Leonardo Abello-Rode, København.

    1151) Elena Abramova, København.

    1152) Isidra Naidaly Acosta Rondon Cramer, Helsingør.

    1153) Carsten Joachim Adamczyk, Sønderborg.

    1154) Hadeel Sabah Adnan, Billund.

    1155) Amos Delali Afenu, Glyvrar.

    1156) Ransome Kofi Aisin, Albertslund.

    1157) Fatih Akcan, Holstebro.

    1158) Ozlem Aktas, Ishøj.

    1159) Dergül Albayrak, København.

    1160) Erez Albo, København.

    1161) Sahar Falah Ibrahim Al-Dihaissy, Hillerød.

    1162) Tamara Falah Ibrahim Al-Dihaissy, Hillerød.

    1163) Aleksandar Aletic, København.

    1164) Ziad Moustafa Hasan Al-Hasan, København.

    1165) Fadime Alici, Horsens.

    1166) Emri Aliti, København.

    1167) Hakan Aliz, Rødovre.

    1168) Semra Alp, Ikast-Brande.

    1169) Raed Hussein Salman Al-Temimi, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2005 og 2007.

    1170) Barbara Altman, København.

    1171) Elena Monica Andersen, Rebild.

    1172) Katarzyna Stephania Andersen, København.

    1173) Laimute Andersen, Kolding.

    1174) Magdalena Maria Andersen, Holstebro.

    1175) Muntaz Idd Andersen, Slagelse.

    1176) Osnat Andersen, Aalborg.

    1177) Rocio Kvist Andersen, Frederiksberg.

    1178) Gabriela Andreasen, Gladsaxe.

    1179) Maria Antonova, Tårnby.

    1180) Olga Antropova, Århus.

    1181) Victoria Appiah, København.

    1182) Rukiye Arabaci, Albertslund.

    1183) Seher Arik, Høje-Taastrup.

    1184) Nayif Aslaner, Silkeborg.

    1185) Birte Asmussen, Haderslev.

    1186) Kevser Atalay, Brøndby.

    1187) Øzgür Atan, København.

    1188) Marcia Attaran, Frederiksberg.

    1189) Ngoc Thanh Au, Brøndby.

    1190) Alma Aiste Augustaityte, Lyngby-Taarbæk.

    1191) Caglanur Avci, Århus.

    1192) Mustafa Ay, Slagelse.

    1193) Sameh Ibrahim Aziz, Rødovre.

    1194) Ersan Baran, Ishøj.

    1195) Justyna Karolina Baranowska, Brøndby.

    1196) Muammer Baser, Ikast-Brande.

    1197) Kasim Basic, Vejle.

    1198) Yildiz Gül Bayindir, København.

    1199) Julia Behnke, København.

    1200) Selma Benli, Gladsaxe.

    1201) Jakob Benting, Køge.

    1202) Anton Berezin, København.

    1203) Valeriya Berezina, København.

    1204) Makbule Bicen, Køge.

    1205) Boyana Chterionova Bjørn, Randers.

    1206) Slavica Blazanovic, København.

    1207) Lioudmila Boserup, København.

    1208) Hans-Karl Boysen, Tønder.

    1209) Assia Brandrup-Lukanow, Bornholm.

    1210) Jenny Brinkmann, Lyngby-Taarbæk.

    1211) Jasmin Bungur, Silkeborg.

    1212) Anna Erdmuthe Ulrike Claudia Burchhard, Thisted.

    1213) Ismet Buyukkahveci, Gentofte.

    1214) Erdal Büyükkartal, Albertslund.

    1215) Lia Vitoria Bøckel, København.

    1216) Barbara Avelina Caceres-Sanchez, Gentofte.

    1217) Esra Cakici, Albertslund.

    1218) Yusuf Cakin, Tårnby.

    1219) Gokhan Canbaz, København.

    1220) Agnieszka Cancygier, Mariagerfjord.

    1221) Caroline Carstensen, Vejle.

    1222) Celina Cartilli, Holbæk.

    1223) Valdemira Caspersen, Rudersdal.

    1224) Gulsah Celiker, Odense.

    1225) Selma Ceric, Slagelse.

    1226) Semih Cetin, København.

    1227) Irina Chernetskaya, Aalborg.

    1228) Anastasia Anna Christensen, Aalborg.

    1229) Anna Maria Christine Christensen, Holstebro.

    1230) Julia Smirnova Christensen, Norddjurs.

    1231) Valentina Christensen, Aalborg.

    1232) Elena Aleksandrovna Christiansen, Mariagerfjord.

    1233) Katarzyna Monika Christiansen, Lolland.

    1234) Hanife Cifci, Ishøj.

    1235) Abdul Kadir Ciftci, Ishøj.

    1236) Ilinca Aurelia Ciubotariu, Aalborg.

    1237) Ana Simona Gabriela Corda, Sønderborg.

    1238) Claudio Csillag, Allerød.

    1239) Amra Curevac, Brøndby.

    1240) Anna Cyrus, Sønderborg.

    1241) Janina Czernia-Mazurkiewicz, Tårnby.

    1242) Gurbet Dag, Fredensborg.

    1243) Yilmaz Dag, Albertslund.

    1244) Sevgül Dagli, Fredericia.

    1245) Agnieszka Anna Dahrup, Næstved.

    1246) Dorota Katarzyna Dalsbøl, Egedal.

    1247) Thi Phung Dung Dau, Lemvig.

    1248) Lior Dayan, Allerød.

    1249) Bobby Nathanael Junior de Oliveira, Slagelse.

    1250) Yasin Deliali, Ishøj.

    1251) Emine Demirci, Hvidovre.

    1252) Sibel Mine Demirkiran, Holbæk.

    1253) Elvan Demirtas, Odense.

    1254) Peter Diekhöner, Svendborg.

    1255) Tuba Akinci Diken, Svendborg.

    1256) Dragan Dimitrijevic, København.

    1257) Mohammad Asghar Din, Albertslund.

    1258) Mikkel Thanh Dinh, Viborg.

    1259) Wieslawa Stanislawa Dinsen, København.

    1260) Christel Manuela Dirksen, Guldborgsund.

    1261) Ayse Dogan, København.

    1262) Dilan Dogan, Hvidovre.

    1263) Hilal Dogan, Hvidovre.

    1264) Juan Carlos Dominguez Lemoine, Gladsaxe.

    1265) Inna Drøschler, Odense.

    1266) Aylin Dugan, Ishøj.

    1267) Abdullah Duymaz, Vallensbæk.

    1268) Enes Dzinic, Aalborg.

    1269) Fatmir Elmazi, København.

    1270) Aliona Enedal, Slagelse.

    1271) Levent Erdem, Brøndby.

    1272) Hacer Ergin, Køge.

    1273) Ahmet Ertosun, Randers.

    1274) Alejandro Ramirez Espinal, Vejle.

    1275) Natalia Fedorova, Lyngby-Taarbæk.

    1276) Suzanna Joy Ferreira, København.

    1277) Gheorghe Fratilescu, Odense.

    1278) Dorothy Urban Frederiksen, Kolding.

    1279) Comfort Frimpong, Brøndby.

    1280) Jerry Ato Frimpong, Albertslund.

    1281) Candy Melanie Frøse, Vesthimmerlands.

    1282) Fam Gambrell, Høje-Taastrup.

    1283) Clara Ines Garcia Romero, Silkeborg.

    1284) Marta Gawron, Køge.

    1285) Sibel Genc, Skanderborg.

    1286) Dana Afrodita Gieseler, Lejre.

    1287) Daniel Gniazdo, København.

    1288) Adriana Gomes, Roskilde.

    1289) Alexander Gromyko, Frederiksberg.

    1290) Leonora Gromyko, Frederiksberg.

    1291) Liliya Grosheva, Roskilde.

    1292) Angela Suely Rocha Grum-Schwensen, Hillerød.

    1293) John Norbert Gugolka, Esbjerg.

    1294) Sejla Gunic, Vejle.

    1295) Magdalena Ilona Guzowska, Esbjerg.

    1296) Cengiz Gülsen, København.

    1297) Ali Günel, Gentofte.

    1298) Mustafa Gürbüz, Næstved.

    1299) Muharrem Göktepe, Århus.

    1300) Baiba Hansen, Bornholm.

    1301) Irina Hansen, Ishøj.

    1302) Julia Hansen, København.

    1303) Klaudia Luiza Hansen, Kalundborg.

    1304) Ruzica Hansen, Hedensted.

    1305) Jennifer Denise Hehl, Holbæk.

    1306) Alisa Anastasia Hentze, Tórshavn.

    1307) Olga Borisoyna Hentze, Tórshavn.

    1308) Aldijana Herak, København.

    1309) Martin Hilderscheid, Brøndby.

    1310) Saule Kamille Hjelm, København.

    1311) Thai Boa Hoang, Århus.

    1312) Maciej Hojden, Næstved.

    1313) Anthony John Holmes, Mariagerfjord.

    1314) Oxana Hvid, Frederikshavn.

    1315) Monika Høegh-Guldberg, København.

    1316) Humerya Icer, Århus.

    1317) Nikita Ignatov, Aalborg.

    1318) Hatice Isik, Fredericia.

    1319) Danny Israel, Ballerup.

    1320) Karen Iwersen, Roskilde.

    1321) Hans-Peter Jacobsen, Aabenraa.

    1322) Inna Jacobsen, Køge.

    1323) Desislava Blagoeva Jensen, Lolland.

    1324) Dirk Thomas Jensen, Vejen.

    1325) Marina Jensen, København.

    1326) Martin Pold Jensen, Vejle.

    1327) Tatiana Jensen, Greve.

    1328) Virginia Allen Jensen, Gentofte.

    1329) Ekaterina Jessen, Frederikssund.

    1330) Ozlam Yashar Jihad, København.

    1331) Rose Moses Johannsen, Helsingør.

    1332) Magdalena Lidia Jordt, Aabenraa.

    1333) Sari Annikki Juhala, Skive.

    1334) Vljera Jumniu, København.

    1335) Julija Jørgensen, Tårnby.

    1336) Tatiana Jørgensen, Guldborgsund.

    1337) Kurt Wolfgang Kahlig, Nuuk-Godthåb.

    1338) Argjend Kamili, Høje-Taastrup.

    1339) Tomasz Kaminski, Odense.

    1340) Vezir Kaplanoski, Holbæk.

    1341) Muharem Karabegovic, Århus.

    1342) Melike Karakaya, Helsingør.

    1343) Cemal Karatas, København.

    1344) Nazan Kavak, København.

    1345) Michelle Keep, København.

    1346) Nurcan Kilic, Hørsholm.

    1347) Hilary Jerome Kimario, København.

    1348) Iain Kolbe King, Århus.

    1349) Esra Kiral, København.

    1350) Cigdem Kiraz, Herlev.

    1351) Alfia Kjeldsen, Sorø.

    1352) Ana Celia Pereira Kjærbye, København.

    1353) Markus Klinger, Århus.

    1354) Artur Koc, Horsens.

    1355) Mihaela Kolahi, Greve.

    1356) Ewa Kompf, København.

    1357) Ljubinka Koncar, Saltangará.

    1358) Milana Koncar, Saltangará.

    1359) Nemanja Koncar, Saltangará.

    1360) Sin Kam Isabella Kong, Haderslev.

    1361) Dajana Monika Konta, Herning.

    1362) Eleonora Korobitsyna, Århus.

    1363) Sandra Korsholm, Sønderborg.

    1364) Jasmina Kovacevic, Vejle.

    1365) Burhan Koyuncu, Brøndby.

    1366) Isabella Kozon, Århus.

    1367) Tatjana Kristensen, Vordingborg.

    1368) Kristoffer Kromm, Horsens.

    1369) Lejla Krvavac, Århus.

    1370) Aris Kuckovic, Ringkøbing-Skjern.

    1371) Slobodan Kudeljic, Aalborg.

    1372) Senada Kurtovic, Herning.

    1373) Gabriela Maria Kusiak, Næstved.

    1374) Dmitry Kuzin, Gladsaxe.

    1375) Berivan Kücükaslan, Ishøj.

    1376) Hüseyin Kücükyildiz, Ishøj.

    1377) Emsal Emin Köse, København.

    1378) Hamza Köse, Ishøj.

    1379) Nergiz Köse, Hvidovre.

    1380) Le Thuyen Lam, Kolding.

    1381) Vladimir Landa, København.

    1382) Elena Larsen, Glostrup.

    1383) Hilke Bielfeldt Larsen, Rebild.

    1384) Erik Rolf Ingvar Larsson, Århus.

    1385) Larisa Laursen, Silkeborg.

    1386) Erzsébet Lázár, Sønderborg.

    1387) Kristina Lee, Rudersdal.

    1388) Nikolai Lengefeldt, København.

    1389) Osypa Stepanivna Les, Vejle.

    1390) Anton Levchenko, Aalborg.

    1391) Matthias Walter Karl Ernst Linack, Silkeborg.

    1392) Stefan Lindestaf, Århus.

    1393) Birgit Elsa Maria Lippert-Farber, Sønderborg.

    1394) Adam Lisowski, Århus.

    1395) Andrei Lissovoi, Fredensborg.

    1396) Beata Lizakowski, Halsnæs.

    1397) Muniba Ljubinac, Skive.

    1398) Gareth James Lloyd, Frederiksberg.

    1399) Adnan Logo, Sønderborg.

    1400) Alison Pamela May Lund, Hvidovre.

    1401) Janna Nikolajevna Lund, Kolding.

    1402) Ana Madina, Gentofte.

    1403) Regina Kvist Madsen, Vejen.

    1404) Renata Tuckuté Madsen, Horsens.

    1405) Thora Kirstine Madsen, Solrød.

    1406) Zofia Anna Malinowska, Roskilde.

    1407) Iulia Marian, Århus.

    1408) Gregoire Martin, Horsens.

    1409) Natalia Matsouleva, Horsens.

    1410) Magdy Adib Loutfalla Meharib, Tårnby.

    1411) Marcus Gernot Meissner, Skive.

    1412) Hananel Melamed, København.

    1413) Adrian Samer Menshed, Egedal.

    1414) Jasmina Menzil, Kolding.

    1415) Maxim Igorevich Mertz, Brøndby.

    1416) Susanne Mika, Assens.

    1417) Claudia Mirela Mikaelsen, Jammerbugt.

    1418) William Frederick Miles, Herning.

    1419) Olga Vladimirovna Mlynchak, København.

    1420) Amela Mutic, Vejle.

    1421) Milovan Mutic, Vejle.

    1422) Hazel Laura Möller, Norddjurs.

    1423) Aynur Nergiz, København.

    1424) Emina Nezirovic, Skive.

    1425) Lan Vy Nguyen, Århus.

    1426) Manh Hung Nguyen, Svendborg.

    1427) Phuoc Tri Nguyen, Århus.

    1428) Alla Nielsen, Thisted.

    1429) Claire Louise Bremer Nielsen, Helsingør.

    1430) Irene Nielsen, Silkeborg.

    1431) Malgorzata Nielsen, Randers.

    1432) Oksana Oleksandrivna Nielsen, Randers.

    1433) Raisa Fedorovna Nielsen, Frederikssund.

    1434) Jose Maria Nunes de Farias, København.

    1435) Ingrid Karla Oberborbeck, Århus.

    1436) Aliaksandr Obukhau, Århus.

    1437) Kadriye Okutan, Fredericia.

    1438) Mahir Okutan, Glostrup.

    1439) Oluranti Alani Olabode, Ishøj.

    1440) Rukayat Oyindamola Olasanya, København.

    1441) Marina Olesen, Aalborg.

    1442) Zarina Olsen, Rudersdal.

    1443) Gökmen Onurlu, København.

    1444) Mihaela-Gabriela Oprea, Sønderborg.

    1445) Tatjana Pakar, København.

    1446) Aksana Palevich, København.

    1447) Ranko Pavlovic, Næstved.

    1448) Elena Yrieona Pedersen, Odsherred.

    1449) Fatou Pedersen, København.

    1450) Lilia Selman Pedersen, Aalborg.

    1451) Natalia Antonovna Vart Pedersen, Vesthimmerlands.

    1452) Marko Perkovic, Thisted.

    1453) Anastasia Ganiouchkina Petersen, Gribskov.

    1454) Alexandre Petrossov, København.

    1455) Juozas Petruskevicius, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2003 og 2008.

    1456) Karina Phonekeo, København.

    1457) Claudia Nicole Pilz, Vejle.

    1458) Yaroslava Poulsen, Hillerød.

    1459) Svetlana Nikolaevna Prip, Egedal.

    1460) Tatyana Prokhorova, Middelfart.

    1461) Fatma Pulat, København.

    1462) Nour Rahman Abdel Rahman, Glostrup.

    1463) Lena Ramskov, Struer.

    1464) Mohamed Azam Ramzan, Holbæk.

    1465) Bella Rasmussen, Skive.

    1466) Brigitte Helena Baltensperger Rasmussen, Guldborgsund.

    1467) Jennifer Elisabeth Rasmussen, Roskilde.

    1468) Lena Nikolaevna Rasmussen, Vejle.

    1469) Patricia Carol Rasmussen, Hvidovre.

    1470) Safet Rebronja, Kolding.

    1471) Kathrin Elisabeth Reinhardt, København.

    1472) Andreas Reiss, Sønderborg.

    1473) Eduardo Ribeiro Costa, København.

    1474) Hans-Jürgen Rieken, Næstved.

    1475) Anna Roepstorff, Hørsholm.

    1476) Eric Lindholm Rohde, Struer.

    1477) Loana Rostrup, Hvidovre.

    1478) Martynas Rudokas, Århus.

    1479) Malgorzata Rutkowska, Fredericia.

    1480) Rabia Sahin, Sønderborg.

    1481) Sultan Sahin, Greve.

    1482) Armin Sahuric, Ringkøbing-Skjern.

    1483) Alexey Sakke, Hvidovre.

    1484) Maida Saralic, København.

    1485) Carla Schack, København.

    1486) Marcel Schmidt, Odense.

    1487) Bettina Scholz, Hedensted.

    1488) Heidi Regina Schröder, Odsherred.

    1489) Dorina Schürmann, Sønderborg.

    1490) Rukiye Secilmis, Egedal.

    1491) Ada Sejersgaard-Jacobsen, Kolding.

    1492) Mefail Selmani, Rødovre.

    1493) Mevlude Selmani, Rødovre.

    1494) Bocar Semega-Janneh, København.

    1495) Ahmed Serif, København.

    1496) Zana Seseljevic, Høje-Taastrup.

    1497) Niels Christian Shannon, København.

    1498) Svitlana Sibbert, Høje-Taastrup.

    1499) Tatsiana Silich, Randers.

    1500) Kagan Simsek, Høje-Taastrup.
     
  4. سامي250

    سامي250 موقوف

    التسجيل:
    ‏6 مارس 2009
    المشاركات:
    140
    عدد الإعجابات:
    0
    1501) Ugur Simsek, Næstved.

    1502) Mubera Smajic, Ringkøbing-Skjern.

    1503) Natalia Wiktorowna Smirnova, Ishøj.

    1504) Faruk Sofic, Tønder.

    1505) Daniel Solomonov, Århus.

    1506) Snjezana Stevkovic-Sørensen, Frederiksberg.

    1507) Sandra Sørensen, Struer.

    1508) Svitlana Sørensen, Solrød.

    1509) Belangela Gerardiel Tarazona Campos, Frederiksberg.

    1510) Cemal Tas, København.

    1511) Elena Tcherniak, Fredensborg.

    1512) Serdar Temizsoy, Glostrup.

    1513) Alketa Terpollari, Odense.

    1514) Kristina Kochetsian Thomsen, Aalborg.

    1515) Christina Valerica Thorbjørnsen, Svendborg.

    1516) Nikolas Petteri Tiilikainen, København.

    1517) Anna Timofejeva, Frederiksberg.

    1518) Rafal Michal Toepler, Næstved.

    1519) Gökhan Tokay, Randers.

    1520) Alice Lizzie Toomey, Vordingborg.

    1521) Andrey Tourko, Rudersdal.

    1522) Lieu Thi Tran, Viborg.

    1523) Linh Tran Thi Dieu, Hjørring.

    1524) Tanja Truloff, Hvidovre.

    1525) Viktoryia Valeryevna Tsimoshcanka, Assens.

    1526) Donika Tufa, Silkeborg.

    1527) Canan Tunc, Silkeborg.

    1528) Cihan Turan, København.

    1529) Lyudmyla Tutka-Larsen, Vallensbæk.

    1530) Funda Ucar, Egedal.

    1531) Sati Ucar, Greve.

    1532) Alina Ulrich, Middelfart.

    1533) Hilton Thomas Upfold, Favrskov.

    1534) Edin Usto, Odense.

    1535) Ünal Uygun, Brøndby.

    1536) Özgür Uzunay, Ballerup.

    1537) Tai Phu Van, Hvidovre.

    1538) Olga Alekseyevna Lantseva Vecht, Rudersdal.

    1539) Abdulmunaf Veseli, Ballerup.

    1540) Elke Zwiebler Vestergaard, Odense.

    1541) Ilona Vorobieva, København.

    1542) Emir Vrebac, Tønder.

    1543) Carsten Wagner, Bornholm.

    1544) Julie Wiseman, Sønderborg.

    1545) Ina Wittbold, Tårnby.

    1546) Jan Wolter, Guldborgsund.

    1547) Anthony Woode, København.

    1548) Hakan Yagci, Albertslund.

    1549) Huseyin Yalcin, København.

    1550) Yasin Yaliniz, Høje-Taastrup.

    1551) Nikara Yamoudi, København.

    1552) Aydin Yapici, Aalborg.

    1553) Martina Yefimenko, København.

    1554) Ayse Yilanci, Ballerup.

    1555) Cihan Yilmaz, Hvidovre.

    1556) Deniz Yilmaz, Lyngby-Taarbæk.

    1557) Onur Yilmaz, Ishøj.

    1558) Pembe Yilmaz, Ishøj.

    1559) Serpil Ünsal, Køge.

    1560) Aziz Yurttas, Høje-Taastrup.

    1561) Tatyana Alexandrovna Zapolskaya, København.

    1562) Natalia Zenevitch, Høje-Taastrup.

    1563) Vladimir Zenevitch, Høje-Taastrup.

    1564) Munibe Ziberi, Rødovre.

    1565) Vitalija Zubrickaite, Herning.

    1566) Romica Øster, Hoyvik.

    1567) Ahmet Özdemir, Holbæk.

    1568) Mehmet Özer, Ishøj.

    1569) Hasan Öztürk, Århus.


    http://www.ft.dk/dokumenter/tingdok.aspx?/samling/20091/lovforslag/L48/som_fremsat.htm
     
حالة الموضوع:
مغلق