سامي250
موقوف
- التسجيل
- 6 مارس 2009
- المشاركات
- 140
اسماء المرشحين للحصول على الجنسية الدنماركية وقبل المصادقة عليها من قبل البرلمان الدنماركي..موقع البرلمان الدنماركي
Folketinget, Christiansborg
1240 København K.
Tlf.: +45 3337 5500
Mail: folketinget@ft.dk
L 48 Forslag til lov om indfødsrets meddelelse.
Af integrationsministeren
Birthe Rønn Hornbech (V)
Samling: 2009-10
Status: Fremsat
--------------------------------------------------------------------------------
Fremsat den 29. oktober 2009 af integrationsministeren (Birthe Rønn Hornbech)
Forslag
til
Lov om indfødsrets meddelelse
§ 1. Indfødsret meddeles:
1) Du'a Abdulmahdi Abbas, København.
2) Vahid Abbasi, Hvidovre.
3) Haider Abbass, Holbæk.
4) Adel Rafik Abdel Karim, Holstebro, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1992.
5) Bouchra Abdelouarit, København.
6) Doaa Abdel-Razzak, Århus.
7) Heba Abdel-Razzak, Århus.
8) Israa Zakaria Abdel-Razzak, Århus.
9) Abdelwahab Abdelmajeed Abdelwahab, Odense.
10) Abdulahi Mohammed Abdi, Hillerød.
11) Nadia Mohamed Abdihakim, Holbæk.
12) Amne Haythum Abdul Al, Aalborg.
13) Mariam Haythum Abdul Al, Aalborg.
14) Mohammed Haythum Abdul Al, Aalborg.
15) Ayed Sadeq Abdul Hussein, København.
16) Ahlam Mohamed Abdul Karim, Aalborg.
17) Asil Asama Abdulkadir, Aalborg.
18) Abdirahman Abdullahi, Århus.
19) Mohammad Saleh Abdullradha Al-Abadi, Vordingborg.
20) Maryan Abdalla Abdulmalik, Kalundborg.
21) Nada Bahnam Abed, Bornholm.
22) Maya Semaan Abi Rached, København.
23) Omar Ahmad Abikar, Odense.
24) Aya Abou Chaker, Odense.
25) Lina Abou Chaker, Odense.
26) Manar Abou Chaker, Odense.
27) Rami Youssef Abou Chaker, Odense.
28) Dibe Ahmad Abou Chleih, Lolland.
29) Josef Abou Chleih, Lolland.
30) Najah Abou Chleih, Lolland.
31) Nurhan Abou Chleih, Lolland.
32) Meriem Abou Soweid, Greve.
33) Sophie Majed Abou Soweid, Greve.
34) Nour Jihad Abou Sweid, Fredensborg.
35) Mohammad Ahmad Abou-Dabbous, Århus.
36) Aya Fayez Aboukhazna, Odense.
37) Ibrahim Fayez Aboukhazna, Odense.
38) Nour Aboukhazna, Odense.
39) Alaa Darwich Aboukhazne, Odense.
40) Doua Abouradi, Århus.
41) Mohamad Abouradi, Århus.
42) Omar Abouradi, Århus.
43) Abdel-Latif Abourakba, København.
44) Eitedal Abourakba, København.
45) Inas Abourakba, København.
46) Mohamad Abourakba, København.
47) Rachid Abourrida El Kadmiri, Frederiksberg.
48) Farida Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
49) Ahmida Achamlali, København.
50) Moussa Acharkaui, Egedal.
51) Razy Youhana Adam, København.
52) Mohamoud Yusuf Adan, Aalborg.
53) Fariba Adeliar, Sønderborg.
54) Hermine Araiki Adjibabian, København.
55) Mariam Aharrar, København.
56) Ali Mustafa Ahmad, Næstved.
57) Ayah Ahmad, København.
58) Sari Ahmad, København.
59) Thair Mohamad Ahmad, Jammerbugt.
60) Atiqulla Ahmadgol, Holbæk.
61) Halala Ahmadi, Vejen.
62) Mohammad Jawad Ahmadi, Frederikshavn.
63) Emal Ahmadzai, Frederikssund.
64) Amar Ali Ahmed, Halsnæs.
65) Hina Ahmed, Albertslund.
66) Hinda Ahmed, Århus.
67) Mohamed Yassin Ahmed, Odense.
68) Rauf Ahmed, København.
69) Sarbast Hassan Ahmed, København.
70) Nadra Ahmed Abdillahi, København.
71) Waseem Ahmer, Herlev.
72) Abdellatif Ahrouda, København.
73) Ajmal Akhgar, København.
74) Ali Mohammad Akkaoui, København.
75) Nour Aldeen Mohammad Akkaoui, København.
76) Tarek Mohamed Akkaoui, København.
77) Amin Othman Akram, Hillerød.
78) Refad Al Adab, Aabenraa.
79) Hussein Atallah Saleh Al Badri, Odense.
80) Layla Saleh Al Badri, Skanderborg.
81) Mohammad Zowied Al Badry, Skive.
82) Mohammad Marwan Machhour Al Dirawi, Århus.
83) Anas Asaad Turky Al Kahwa, København.
84) Ahmad Hamed Nasir Al Maktoub, Odense.
85) Hussein Majed Al Marai, Odense.
86) Hussam Nasif Jasim Al-Abady, København.
87) Raed Razzak Hassan Al-Ali, Odense.
88) Hanaa Naji Abdulrazaq Alamood, Rudersdal.
89) Sarmad Nazar Ahmed Al-Anbaki, Århus.
90) Mohamad Nour Elddin Alasadi, Odense.
91) Saeed Shallah Ajil Alawaid, Ishøj.
92) Ahmed Al-Azzawi, Gladsaxe.
93) Samae Malik Falih Al-Bahadli, Hørsholm.
94) Mahmoud Al-Baiati, Århus.
95) Shomos Aiad Al-Bazy, Glostrup.
96) Mohammad Al-Delemi, Aalborg.
97) Baha Ali Ghani Al-Farhan, Morsø.
98) Esameh Al-Gallab, Holbæk.
99) Somayeh Al-Gallab, Holbæk.
100) Emad Hassou Al-Gameel, Gladsaxe.
101) Gihan Sabbah Gameel Al-Gameel, Gladsaxe.
102) Hussein Al-Habib, Kalundborg.
103) Mostafa Kamel Mohammad Al-Hamawandi, Næstved.
104) Abdulrazak Saad Abdulrazak Al-Hamdani, Køge.
105) Zyad Khalil Shafik Al-Hamdani, Hørsholm.
106) Adam Alhawamdeh, Frederiksberg.
107) Abdalrahman Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
108) Magda Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
109) Saifaldin Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
110) Raja Al-Hello, København.
111) Abdiaziz Mohamed Ali, København.
112) Ahmad Mohamad Ali, Slagelse.
113) Ahmed Hossin Ali, Århus.
114) Amne Ali, Århus.
115) Aya Hossin Ali, Århus.
116) Farhiyo Ahmed Ali, Odense.
117) Hassan Hossin Ali, Århus.
118) Hawa Abdi Ali, Aalborg.
119) Hussein Mohamad Ali, Slagelse.
120) Josef Hossin Ali, Århus.
121) Marian Haji Ali, København.
122) Marianne Hossin Ali, Århus.
123) Mohamad Khaled Ali, Århus.
124) Mohammad Mohsen Abed Ali, Odense.
125) Mowlid Abdikarin Ali, Kolding.
126) Omar Khaled Ali, Århus.
127) Samah Ali, Slagelse.
128) Sara Hossin Ali, Århus.
129) Siad Dahir Ali, Århus.
130) Yousef Khaled Ali, Århus.
131) Adil Alihodzic, Helsingør.
132) Abdallah Nafez Abed Ibrahim Abd Al-Jabbar, Silkeborg.
133) Sara Nafez Al-Jabbar, Silkeborg.
134) Sedra Al-Jabbar, Silkeborg.
135) Kawthar Abdalla Mohmoud Al-Jaff, Sønderborg.
136) Mohamad Kadhem Mohamad Al-Jailawi, Frederiksberg.
137) Osama Hussein Al-Kafaji, Aalborg.
138) Mohammad Abbas Asfur Alkafawi, Ishøj.
139) Fatma Khalid Turky Al-Kahwa, Vesthimmerlands.
140) Pershawa Farhad Al-Kaki, Ringsted.
141) Luay Yalda Mansour Alkapols, Aalborg.
142) Alaa Alkaseb, Ballerup.
143) Salam Fouad Hadi Al-Kashmiri, København.
144) Faten Samir Al-Khatib, Fredensborg.
145) Mohammad Samir Al-Khatib, Fredensborg.
146) Sinan Sami Fawsi Al-Khatib, København.
147) Muhsen Abdullah Mohamad Al-Khazaali, Lyngby-Taarbæk.
148) Ban Hassan Al-Khuzaie, Gladsaxe.
149) Ala Hamid Al-Kohali, Hjørring.
150) Jamshed Alkozay, Stevns.
151) Fadha Elewi Al-Kuzae, Aalborg.
152) Vera Almazan, Helsingør.
153) Mary Grace Almera Dela Péna, Fredensborg.
154) Zahra Almousavi, Hvidovre.
155) Haider Mohammad Jabbar Al-Muaibed, Odense.
156) Deshti Rezgar Almukhtar, Odense.
157) Kazem Hamdan Al-Mutashi, Vejen.
158) Rand Al-Neaimy, Århus.
159) Shaimma Hussein Abdali Al-Qaragholi, Odense.
160) Ameer Al-Qazaz, Lyngby-Taarbæk.
161) Noor Abdelsalam Al-Robaiee, Køge.
162) Rasul Al-Sabagh, Herlev.
163) Mohammad Al-Sadoon, Ishøj.
164) Batoul Alsafi, København.
165) Ghassan Mohammad Al-Saleh, Esbjerg.
166) Lien Mohammad Al-Sallal, Odense.
167) Souheir Al-Sallal, Odense.
168) Ghadfan Aboud Mahmoud Al-Samaraat, Brønderslev.
169) Marwa Ali Raoof Al-Shahwani, Rudersdal.
170) Zainab Sabah Salam Al-Shaikhali, Næstved.
171) Anssam Jamal Assad Al-Shamary, Kalundborg.
172) Laith Abdel Kadhim Hamid Al-Shamri, Hillerød.
173) Suzan Al-Shuweli, Greve.
174) Reem Faiz Al-Sibahi, Frederiksberg.
175) Amar Alsaadi, København.
176) Hussein Ahmad Alsaadi, København.
177) Mohammed Alsaadi, København.
178) Omran Ahmad Alsaadi, København.
179) Sahar Sulaiman Al-Saadi, Aalborg.
180) Zaid Saadi Abdullah Al-Saadi, Aalborg.
181) Russul Abdelkadhem Al-Saaidi, Århus.
182) Linda Al-Taee, Høje-Taastrup.
183) Rafid Fadhil Hamza Al-Tahar, Høje-Taastrup.
184) Benar Ihsan Saleh Al-Taishi, Gribskov.
185) Minhal Hussein Saleh Al-Tamimi, Kalundborg.
186) Mohammad Al-Thahabi, Odense.
187) Andra Al-Usachy, Århus.
188) Marwa Ahmad Al-Wajedi, Brøndby.
189) Sarah Mothana Alwan, Furesø.
190) Duoaa Jabir Dhayef Al-Zerjawi, Mariagerfjord.
191) Thabet Awayed Rahma Al-Zohairi, Favrskov.
192) Raed Saddam Zaamal Al-Zoheiri, Lejre.
193) Aya Bram Sylvie Amalanon, København.
194) Badie Dinha Mousa Amana, Roskilde.
195) Glennyvil Amigleo, Odense.
196) Karima Amini, Kalundborg.
197) Fariba Amiri, Kolding.
198) Mohammad Zobair Amiri, Kolding.
199) Jiangrui An, Vikersund i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
200) Marcus Vinicius Lopes Andersen, Holstebro.
201) Konstantin Andrusevich, Aabenraa.
202) Rafi Ansari, Odense.
203) Fahad Najmeldin Anwar, Favrskov.
204) Farid Anwari, Hjørring.
205) Mohammad Ayoub Anwari, Billund.
206) Leila Ali Aoun, Holstebro.
207) Yanelis Arnholtz, København.
208) Yousef Arsala, Greve.
209) Subasini Arunagirinathan, Næstved.
210) Javad Ashori, Odense.
211) Sohail Ashraf, Gladsaxe.
212) Atiqollah Askari, Vejle.
213) Ahmad Wajih Assaf, Odense.
214) Mohammad Wajih Assaf, Odense.
215) Masoma Ataei, Køge.
216) Najiba Ataei, Køge.
217) Aishah Awad, Høje-Taastrup.
218) Amina Awad, København.
219) Batuol Awad, Høje-Taastrup.
220) Israa Awad, København.
221) Khadija Awad, København.
222) Mariam Awad, Høje-Taastrup.
223) Samah Awad, Høje-Taastrup.
224) Sarah Awad, Høje-Taastrup.
225) Shimaa Awad, København.
226) Suad Mohamud Awad, Kolding.
227) Eyad Mohammad Hassan Ayesh, Helsingør.
228) Kassem Ayman Ayoub, København.
229) Khadija Ayman Ayoub, København.
230) Odai Ayoub, København.
231) Ghazi Ayub, Hørsholm.
232) Ghofran Abdullah Ayub, Hørsholm.
233) Ihsan Hussam Ayyach, Århus.
234) Kinda Hussam Ayyach, Århus.
235) Bereshna Azamy, Egedal.
236) Mir Mohammad Sami Azamy, Egedal.
237) Mirwais Azem, København.
238) Safa Azim, Aalborg.
239) Abduljamil Azimi, Hedensted.
240) Asheghullah Azimi, Kolding.
241) Elyas Azizi, Furesø.
242) Masoud Azizi, Helsingør.
243) Farivar Azour, Frederiksberg.
244) Ahmed Fathi Azzam, Århus.
245) Maria Badalian, Gentofte.
246) Ahmad Samih Baddour, Århus.
247) Dalia Baddoura, Århus.
248) Saaid Baddoura, Århus.
249) Farhad Bahador, Rudersdal.
250) Shapour Bahador, Høje-Taastrup.
251) Ali Bahramloogarosi, Holbæk.
252) Zymer Bajraktaraj, Aabenraa.
253) Solaiman Bakhshi, Jammerbugt.
254) Vladan Bakovic, København.
255) Shokufa Baktash, Kolding.
256) Ilgar Bananijarskij, Dragør.
257) Dijana Josipovic Banjac, Vejle.
258) Ilham Idrissi Bannani, Næstved.
259) Hector Cuauhtemoc Barajas Echartea, København.
260) Majbooer Barakzai, Århus.
261) Zala Barakzai, Århus.
262) Ahmad Siar Barat, Odense.
263) Sasa Batakujevic, Næstved.
264) Amina Bawar, Aabenraa.
265) Najeebullah Bawar, Aabenraa.
266) Alan Bayar, Gentofte.
267) Maysa Bayati, København.
268) Agron Bejtulai, København.
269) Ahmed Hamzah Belal, Aalborg.
270) Maher Hamzah Belal, Aalborg.
271) Maya Hamzah Belal, Aalborg.
272) Monika Belal, Herning.
273) Omar Hamzah Belal, Aalborg.
274) Vitalii Belausov, Haderslev.
275) Svetlana Belausova, Haderslev.
276) Ahmed Ben Jemaa Ben Said, Aalborg.
277) Franciscus Maria Gerardus Berben, København.
278) Liridon Berisha, Aabenraa.
279) Muj Berisha, Lolland.
280) Maria Dora Digna Bertelsen, Vejle.
281) Krunoslav Bertovic, Skive.
282) Neeraj Bhushan, København.
283) Jean Claude Bishikwabo, København.
284) Sara Malinin Bjerg, Aalborg.
285) Lilly-Marie Maita Blecher, Carmel i USA.
286) Helena Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.
287) Stefan Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.
288) Carlo Bonacci, Odder.
289) Yolla Boulos, Lejre.
290) Margaret Wanjiru Brauer-Christiansen, Guldborgsund.
291) Laurence B Bravo, Odense.
292) Jennifer Elizabeth Bristol, Fredensborg.
293) Goran Brkic, Glostrup.
294) Sobia Amir Bukhari, Esbjerg.
295) Shamsa Abdi Bulle, København.
296) Dijanis Bulut, Esbjerg.
297) Fahima Burhani, Sønderborg.
298) Salman Dawood Bustan, Viborg.
299) Wesakha Anandhita Bølge, Gentofte.
300) Jing Cai, Kolding.
301) Samire Callaku, Furesø.
302) Ivy Joy Garcia Castillo, Gladsaxe.
303) Monica Ashley Mariano Cerri, Tårnby.
304) Mohamed Chafik, Vejle.
305) Naeem Chaudhry, København.
306) Ahmed Ali Chebib, København.
307) Asmaa Ali Chebib, København.
308) Chehade Ali Chebib, København.
309) Mahmoud Ali Chebib, København.
310) Ahmad Chehade, København.
311) Ali Chehade, København.
312) Alaa Issam Chehade, København.
313) Israa Issam Chehade, København.
314) Patol Chehade, København.
315) Suad Chehade, København.
316) Aya Mohammed Cherim, Favrskov.
317) Malak Mohammed Cherim, Favrskov.
318) Orawan Chomphut, Vejle.
319) Hussien Chreide, København.
320) Rawan Chreide, København.
321) Salle Chreide, København.
322) Seren Chreide, København.
323) Irene Nyaboke Christensen, Slagelse.
324) Linus Wanja Christensen, Billund.
325) Zuzana Christensen, Ringkøbing-Skjern.
326) Nélida Inés Diaz de Christiansen, Viborg.
327) Lara Samir Chaaban, Slagelse.
328) Ahmed Dabbas, Hillerød.
329) Ayman Dabbas, Hillerød.
330) Marwa Dabbas, Hillerød.
331) Minna Dabbas, Hillerød.
332) Safa Mohammed Dabbas, Hillerød.
333) Wafiyah Mohamad Dabbas, Hillerød.
334) Gholam Hussein Dadgar, Hjørring.
335) Fahmo Abdirahman Daher, Nyborg.
336) Imad Nabil Daher, Glostrup.
337) Aja Nidal Dahoud, Sønderborg.
338) Fatema Sami Dahwiche, Århus.
339) Yassmin Sami Dahwiche, Århus.
340) Xiaojun Dai, Brøndby.
341) Vanessa Alejandra Yzquierdo Dakin, Tårnby.
342) Sil Damgaard, København.
343) Srdjan Dankuc, Aalborg.
344) Ahmad Bassam Daoud, Aalborg.
345) Alaa Ahmed Daoud, Fredensborg.
346) Fatimah Bassam Daoud, Aalborg.
347) Mohammad-Abdulalrahman Bassam Daoud, Aalborg.
348) Nur Bassam Daoud, Aalborg.
349) Ragad Bassam Daoud, Aalborg.
350) Nadia Muhsen Radi Al Daraji, Fredensborg.
351) Ghayadh Saad Dawas, Favrskov.
352) Wida Delsuz, Ringsted.
353) Amar Derbas, Frederiksberg.
354) Hooda Abdillahi Deria, Helsingør.
355) Warsame Deria, Vejle.
356) Daniel Younan Deryawesh, Syddjurs.
357) Sameem Hisham Dhannoun, Rudersdal.
358) Delan Dias, København.
359) Sen Ding, Gentofte.
360) Mariam Ahmad Dommariya, Odense.
361) Mohammed Ahmad Dommariya, Odense.
362) Riyad Ahmad Dommariya, Odense.
363) Ruzdo Drpljanin, Silkeborg.
364) Mohammed Abdi Dualle, København.
365) Daliana Reyes Duràn, København.
366) Hassan Lasineh Dyfan, København.
367) Aida Ahmad Daabas, Odense.
368) Jasmin Ahmad Daabas, Odense.
369) Rami Ahmad Daabas, Odense.
370) Sarah Ahmad Daabas, Odense.
371) Said Mokhtar Ebrahimi, Rebild.
372) Ahmad Khaled Ehsani, Kolding.
373) Masoomeh Ehsani, Tønder.
374) Sophie Eilsgaard-Rasmussen, København.
375) Said El Arbouchi, København.
376) Mouna Khalil El Mughayer, Fredensborg.
377) Abdul Rahman El Sadek, Århus.
378) Hamza El Sadek, Århus.
379) Jacob El Zaka, Aalborg.
380) Noah El Zaka, Aalborg.
381) Nour El Zaka, Aalborg.
382) Jamal El Aaidi, København.
383) Ali Amjad El-Chamma, København.
384) Ayah Amjad El-Chamma, København.
385) Khalil El-Cheikh Mohamad, Odense.
386) Mohamad Hassan El-Chouli, Allerød.
387) Mariam El-Daoud, København.
388) Hanna El-Hafi, Odense.
389) Lena El-Hafi, Odense.
390) Mariam El-Hafi, Odense.
391) Mohammad Usama El-Hafi, Odense.
392) Mazen Adel El-Khatib, Århus.
393) Rania El-Khatib, Århus.
394) Toufie El-Khatib, Århus.
395) Shakhlo Elmose, Århus.
396) Abdullah Bassim El-Rifai, Århus.
397) Ahmad El-Rifai, Århus.
398) Bilal Bassim El-Rifai, Århus.
399) Hasan El-Yassin, Århus.
400) Jomana El-Yassin, Århus.
401) Mohammad El-Yassin, Århus.
402) Safa El-Yassin, Århus.
403) Hassan Saleh El-Yassir, København.
404) Ibrahim Saleh El-Yassir, København.
405) Ihtedal Saleh El-Yassir, København.
406) Mohamad Saleh El-Yassir, København.
407) Mohammed Hassan El-Youssef, Århus.
408) Mohammad Emamkholi Babadi, Århus.
409) Emanuel Erézué Marcussen, Roeser i Luxembourg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
410) Prossy Eriksen, Skanderborg.
411) Mina Eshaqzai, Hvidovre.
412) Salem Paulus Eshow, Holstebro.
413) Fadel Saeb Fadel, Høje-Taastrup.
414) Saad Rasoul Fadhl, Esbjerg.
415) Ahmad Javed Fahim, Vejen.
416) Asif Fahmee, Gladsaxe.
417) Rafa Majid Ahmad Fahqrie, Århus.
418) Khalid Faiz, Kolding.
419) Jawid Faizi, Hvidovre.
420) Pashtun Faizi, Solrød.
421) Yahia Ahmed Fakhri, Lejre.
422) Layla Jabbar Faleh, Odense.
423) Deqa Jamal Farah, Odense.
424) Hamdi Abdalla Farah, Esbjerg.
425) Issa Abdi Farah, Høje-Taastrup.
426) Maryan Sahal Farah, København.
427) Nehad Fadil Farmman, København.
428) Shafiq Farsad, København.
429) Idris Ahmad Farzad, Vordingborg.
430) Abdul Fatah Fatah, Frederikshavn.
431) Entihaa K B Fatah, København.
432) Ferial Fathi, København.
433) Said Fazel Azim Fazli, Haderslev.
434) Ya-Mei Feng, Århus.
435) Hormozan Filsoof, Århus.
436) Emma Sofie Xiunu Finne, København.
437) Mayada Fuad, Aalborg.
438) Sook Young Fuglø, Ballerup.
439) Inga Galstian, Frederiksberg.
440) Dashan Gan, Frederiksberg.
441) Santiago Teodoro Garcia, Aalborg.
442) Fidan Gashi, Odense.
443) Meis Adel Naseef Gassem, Faxe.
444) Liliana Gaytan Cortes, Odense.
445) Anwa Abdi Gedi, Randers.
446) Karine Gevorgian, Køge.
447) Mahnaz Ghaedi, København.
448) Masiha Ghafory, København.
449) Ashkan Gheisari, København.
450) Mohammad Mahmoud Ghoneim, København.
451) Rem Mohamad Ghoneim, Århus.
452) Sarah Ghoneim, København.
453) Umran Mahmoud Ghoneim, København.
454) Farzaneh Ghorbani, København.
455) Fatima Ghulam Mohammad, Odense.
456) Ilija Gligorijevic, Helsingør.
457) Nicolai Sanchez Goncalves, København.
458) Gorkis Tamanios Gorkis, Favrskov.
459) Remzi Grepi, Lolland.
460) Reinhard Edmund Gründler, Halsnæs.
461) Nina Grysbæk, Vejle.
462) Meena Gulghotai Gulabzoi, Køge.
463) Mohamed Abdulkadir Guled, Odense.
464) Thushyanthy Gunalinkam, Randers.
465) Umadevy Gunaratnam, Viborg.
466) Rasid Gunic, Svendborg.
467) Abdullahi Abdi Gutale, Kalundborg.
468) Metin Göktepe, Høje-Taastrup.
469) Neslihan Göktepe, Høje-Taastrup.
470) Khoram Habedi, Køge.
471) Ignace Habimana, Ballerup.
472) Tesfa Yohannes Habte, Herlev.
473) Hind Saadi Hadi, Ringkøbing-Skjern.
474) Khatara Hadji-Turdeghal, Varde.
475) Sangar Hadji-Turdeghal, Brøndby.
476) Roeen Hafizulla, København.
477) Chittima Hagemann, Fredensborg.
478) Yannick Carlos Hagemann Advincula, Segur De Calafell i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
479) Zohal Haidari, Brøndby.
480) Qudsia Haider, Brøndby.
481) Fadel Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.
482) Mohamad Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.
483) Hassan Mohamed Haji, Holstebro.
484) Lily Michael Hakim, København.
485) Abdul Hamid Hakimi, Albertslund.
486) Bernard Habineza Hakizimana, Hillerød.
487) Kristian Khachatur Hakobjan, Stevns.
488) Ehab Adel Hamad, Odense.
489) Mohammed Saad Mohammed Hamad, Odense.
490) Shermin Omar Hamadi, Holbæk.
491) Pshtiwan Hama-Khorshid, København.
492) Amany Munther Hana Hamama, Gladsaxe.
493) Shahabuddin Hamdard, Kolding.
494) Anas Hamed, København.
495) Balkis Hamed, København.
496) Jonas Hamed, København.
497) Mohamed Hamed, København.
498) Haidar Kahtan Hamid, Herning.
499) Anahita Hamidi, Aalborg.
500) Fang Hansen, Ikast-Brande.
Folketinget, Christiansborg
1240 København K.
Tlf.: +45 3337 5500
Mail: folketinget@ft.dk
L 48 Forslag til lov om indfødsrets meddelelse.
Af integrationsministeren
Birthe Rønn Hornbech (V)
Samling: 2009-10
Status: Fremsat
--------------------------------------------------------------------------------
Fremsat den 29. oktober 2009 af integrationsministeren (Birthe Rønn Hornbech)
Forslag
til
Lov om indfødsrets meddelelse
§ 1. Indfødsret meddeles:
1) Du'a Abdulmahdi Abbas, København.
2) Vahid Abbasi, Hvidovre.
3) Haider Abbass, Holbæk.
4) Adel Rafik Abdel Karim, Holstebro, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1992.
5) Bouchra Abdelouarit, København.
6) Doaa Abdel-Razzak, Århus.
7) Heba Abdel-Razzak, Århus.
8) Israa Zakaria Abdel-Razzak, Århus.
9) Abdelwahab Abdelmajeed Abdelwahab, Odense.
10) Abdulahi Mohammed Abdi, Hillerød.
11) Nadia Mohamed Abdihakim, Holbæk.
12) Amne Haythum Abdul Al, Aalborg.
13) Mariam Haythum Abdul Al, Aalborg.
14) Mohammed Haythum Abdul Al, Aalborg.
15) Ayed Sadeq Abdul Hussein, København.
16) Ahlam Mohamed Abdul Karim, Aalborg.
17) Asil Asama Abdulkadir, Aalborg.
18) Abdirahman Abdullahi, Århus.
19) Mohammad Saleh Abdullradha Al-Abadi, Vordingborg.
20) Maryan Abdalla Abdulmalik, Kalundborg.
21) Nada Bahnam Abed, Bornholm.
22) Maya Semaan Abi Rached, København.
23) Omar Ahmad Abikar, Odense.
24) Aya Abou Chaker, Odense.
25) Lina Abou Chaker, Odense.
26) Manar Abou Chaker, Odense.
27) Rami Youssef Abou Chaker, Odense.
28) Dibe Ahmad Abou Chleih, Lolland.
29) Josef Abou Chleih, Lolland.
30) Najah Abou Chleih, Lolland.
31) Nurhan Abou Chleih, Lolland.
32) Meriem Abou Soweid, Greve.
33) Sophie Majed Abou Soweid, Greve.
34) Nour Jihad Abou Sweid, Fredensborg.
35) Mohammad Ahmad Abou-Dabbous, Århus.
36) Aya Fayez Aboukhazna, Odense.
37) Ibrahim Fayez Aboukhazna, Odense.
38) Nour Aboukhazna, Odense.
39) Alaa Darwich Aboukhazne, Odense.
40) Doua Abouradi, Århus.
41) Mohamad Abouradi, Århus.
42) Omar Abouradi, Århus.
43) Abdel-Latif Abourakba, København.
44) Eitedal Abourakba, København.
45) Inas Abourakba, København.
46) Mohamad Abourakba, København.
47) Rachid Abourrida El Kadmiri, Frederiksberg.
48) Farida Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
49) Ahmida Achamlali, København.
50) Moussa Acharkaui, Egedal.
51) Razy Youhana Adam, København.
52) Mohamoud Yusuf Adan, Aalborg.
53) Fariba Adeliar, Sønderborg.
54) Hermine Araiki Adjibabian, København.
55) Mariam Aharrar, København.
56) Ali Mustafa Ahmad, Næstved.
57) Ayah Ahmad, København.
58) Sari Ahmad, København.
59) Thair Mohamad Ahmad, Jammerbugt.
60) Atiqulla Ahmadgol, Holbæk.
61) Halala Ahmadi, Vejen.
62) Mohammad Jawad Ahmadi, Frederikshavn.
63) Emal Ahmadzai, Frederikssund.
64) Amar Ali Ahmed, Halsnæs.
65) Hina Ahmed, Albertslund.
66) Hinda Ahmed, Århus.
67) Mohamed Yassin Ahmed, Odense.
68) Rauf Ahmed, København.
69) Sarbast Hassan Ahmed, København.
70) Nadra Ahmed Abdillahi, København.
71) Waseem Ahmer, Herlev.
72) Abdellatif Ahrouda, København.
73) Ajmal Akhgar, København.
74) Ali Mohammad Akkaoui, København.
75) Nour Aldeen Mohammad Akkaoui, København.
76) Tarek Mohamed Akkaoui, København.
77) Amin Othman Akram, Hillerød.
78) Refad Al Adab, Aabenraa.
79) Hussein Atallah Saleh Al Badri, Odense.
80) Layla Saleh Al Badri, Skanderborg.
81) Mohammad Zowied Al Badry, Skive.
82) Mohammad Marwan Machhour Al Dirawi, Århus.
83) Anas Asaad Turky Al Kahwa, København.
84) Ahmad Hamed Nasir Al Maktoub, Odense.
85) Hussein Majed Al Marai, Odense.
86) Hussam Nasif Jasim Al-Abady, København.
87) Raed Razzak Hassan Al-Ali, Odense.
88) Hanaa Naji Abdulrazaq Alamood, Rudersdal.
89) Sarmad Nazar Ahmed Al-Anbaki, Århus.
90) Mohamad Nour Elddin Alasadi, Odense.
91) Saeed Shallah Ajil Alawaid, Ishøj.
92) Ahmed Al-Azzawi, Gladsaxe.
93) Samae Malik Falih Al-Bahadli, Hørsholm.
94) Mahmoud Al-Baiati, Århus.
95) Shomos Aiad Al-Bazy, Glostrup.
96) Mohammad Al-Delemi, Aalborg.
97) Baha Ali Ghani Al-Farhan, Morsø.
98) Esameh Al-Gallab, Holbæk.
99) Somayeh Al-Gallab, Holbæk.
100) Emad Hassou Al-Gameel, Gladsaxe.
101) Gihan Sabbah Gameel Al-Gameel, Gladsaxe.
102) Hussein Al-Habib, Kalundborg.
103) Mostafa Kamel Mohammad Al-Hamawandi, Næstved.
104) Abdulrazak Saad Abdulrazak Al-Hamdani, Køge.
105) Zyad Khalil Shafik Al-Hamdani, Hørsholm.
106) Adam Alhawamdeh, Frederiksberg.
107) Abdalrahman Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
108) Magda Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
109) Saifaldin Khaled Abu Al-Hayjaa, Lyngby-Taarbæk.
110) Raja Al-Hello, København.
111) Abdiaziz Mohamed Ali, København.
112) Ahmad Mohamad Ali, Slagelse.
113) Ahmed Hossin Ali, Århus.
114) Amne Ali, Århus.
115) Aya Hossin Ali, Århus.
116) Farhiyo Ahmed Ali, Odense.
117) Hassan Hossin Ali, Århus.
118) Hawa Abdi Ali, Aalborg.
119) Hussein Mohamad Ali, Slagelse.
120) Josef Hossin Ali, Århus.
121) Marian Haji Ali, København.
122) Marianne Hossin Ali, Århus.
123) Mohamad Khaled Ali, Århus.
124) Mohammad Mohsen Abed Ali, Odense.
125) Mowlid Abdikarin Ali, Kolding.
126) Omar Khaled Ali, Århus.
127) Samah Ali, Slagelse.
128) Sara Hossin Ali, Århus.
129) Siad Dahir Ali, Århus.
130) Yousef Khaled Ali, Århus.
131) Adil Alihodzic, Helsingør.
132) Abdallah Nafez Abed Ibrahim Abd Al-Jabbar, Silkeborg.
133) Sara Nafez Al-Jabbar, Silkeborg.
134) Sedra Al-Jabbar, Silkeborg.
135) Kawthar Abdalla Mohmoud Al-Jaff, Sønderborg.
136) Mohamad Kadhem Mohamad Al-Jailawi, Frederiksberg.
137) Osama Hussein Al-Kafaji, Aalborg.
138) Mohammad Abbas Asfur Alkafawi, Ishøj.
139) Fatma Khalid Turky Al-Kahwa, Vesthimmerlands.
140) Pershawa Farhad Al-Kaki, Ringsted.
141) Luay Yalda Mansour Alkapols, Aalborg.
142) Alaa Alkaseb, Ballerup.
143) Salam Fouad Hadi Al-Kashmiri, København.
144) Faten Samir Al-Khatib, Fredensborg.
145) Mohammad Samir Al-Khatib, Fredensborg.
146) Sinan Sami Fawsi Al-Khatib, København.
147) Muhsen Abdullah Mohamad Al-Khazaali, Lyngby-Taarbæk.
148) Ban Hassan Al-Khuzaie, Gladsaxe.
149) Ala Hamid Al-Kohali, Hjørring.
150) Jamshed Alkozay, Stevns.
151) Fadha Elewi Al-Kuzae, Aalborg.
152) Vera Almazan, Helsingør.
153) Mary Grace Almera Dela Péna, Fredensborg.
154) Zahra Almousavi, Hvidovre.
155) Haider Mohammad Jabbar Al-Muaibed, Odense.
156) Deshti Rezgar Almukhtar, Odense.
157) Kazem Hamdan Al-Mutashi, Vejen.
158) Rand Al-Neaimy, Århus.
159) Shaimma Hussein Abdali Al-Qaragholi, Odense.
160) Ameer Al-Qazaz, Lyngby-Taarbæk.
161) Noor Abdelsalam Al-Robaiee, Køge.
162) Rasul Al-Sabagh, Herlev.
163) Mohammad Al-Sadoon, Ishøj.
164) Batoul Alsafi, København.
165) Ghassan Mohammad Al-Saleh, Esbjerg.
166) Lien Mohammad Al-Sallal, Odense.
167) Souheir Al-Sallal, Odense.
168) Ghadfan Aboud Mahmoud Al-Samaraat, Brønderslev.
169) Marwa Ali Raoof Al-Shahwani, Rudersdal.
170) Zainab Sabah Salam Al-Shaikhali, Næstved.
171) Anssam Jamal Assad Al-Shamary, Kalundborg.
172) Laith Abdel Kadhim Hamid Al-Shamri, Hillerød.
173) Suzan Al-Shuweli, Greve.
174) Reem Faiz Al-Sibahi, Frederiksberg.
175) Amar Alsaadi, København.
176) Hussein Ahmad Alsaadi, København.
177) Mohammed Alsaadi, København.
178) Omran Ahmad Alsaadi, København.
179) Sahar Sulaiman Al-Saadi, Aalborg.
180) Zaid Saadi Abdullah Al-Saadi, Aalborg.
181) Russul Abdelkadhem Al-Saaidi, Århus.
182) Linda Al-Taee, Høje-Taastrup.
183) Rafid Fadhil Hamza Al-Tahar, Høje-Taastrup.
184) Benar Ihsan Saleh Al-Taishi, Gribskov.
185) Minhal Hussein Saleh Al-Tamimi, Kalundborg.
186) Mohammad Al-Thahabi, Odense.
187) Andra Al-Usachy, Århus.
188) Marwa Ahmad Al-Wajedi, Brøndby.
189) Sarah Mothana Alwan, Furesø.
190) Duoaa Jabir Dhayef Al-Zerjawi, Mariagerfjord.
191) Thabet Awayed Rahma Al-Zohairi, Favrskov.
192) Raed Saddam Zaamal Al-Zoheiri, Lejre.
193) Aya Bram Sylvie Amalanon, København.
194) Badie Dinha Mousa Amana, Roskilde.
195) Glennyvil Amigleo, Odense.
196) Karima Amini, Kalundborg.
197) Fariba Amiri, Kolding.
198) Mohammad Zobair Amiri, Kolding.
199) Jiangrui An, Vikersund i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
200) Marcus Vinicius Lopes Andersen, Holstebro.
201) Konstantin Andrusevich, Aabenraa.
202) Rafi Ansari, Odense.
203) Fahad Najmeldin Anwar, Favrskov.
204) Farid Anwari, Hjørring.
205) Mohammad Ayoub Anwari, Billund.
206) Leila Ali Aoun, Holstebro.
207) Yanelis Arnholtz, København.
208) Yousef Arsala, Greve.
209) Subasini Arunagirinathan, Næstved.
210) Javad Ashori, Odense.
211) Sohail Ashraf, Gladsaxe.
212) Atiqollah Askari, Vejle.
213) Ahmad Wajih Assaf, Odense.
214) Mohammad Wajih Assaf, Odense.
215) Masoma Ataei, Køge.
216) Najiba Ataei, Køge.
217) Aishah Awad, Høje-Taastrup.
218) Amina Awad, København.
219) Batuol Awad, Høje-Taastrup.
220) Israa Awad, København.
221) Khadija Awad, København.
222) Mariam Awad, Høje-Taastrup.
223) Samah Awad, Høje-Taastrup.
224) Sarah Awad, Høje-Taastrup.
225) Shimaa Awad, København.
226) Suad Mohamud Awad, Kolding.
227) Eyad Mohammad Hassan Ayesh, Helsingør.
228) Kassem Ayman Ayoub, København.
229) Khadija Ayman Ayoub, København.
230) Odai Ayoub, København.
231) Ghazi Ayub, Hørsholm.
232) Ghofran Abdullah Ayub, Hørsholm.
233) Ihsan Hussam Ayyach, Århus.
234) Kinda Hussam Ayyach, Århus.
235) Bereshna Azamy, Egedal.
236) Mir Mohammad Sami Azamy, Egedal.
237) Mirwais Azem, København.
238) Safa Azim, Aalborg.
239) Abduljamil Azimi, Hedensted.
240) Asheghullah Azimi, Kolding.
241) Elyas Azizi, Furesø.
242) Masoud Azizi, Helsingør.
243) Farivar Azour, Frederiksberg.
244) Ahmed Fathi Azzam, Århus.
245) Maria Badalian, Gentofte.
246) Ahmad Samih Baddour, Århus.
247) Dalia Baddoura, Århus.
248) Saaid Baddoura, Århus.
249) Farhad Bahador, Rudersdal.
250) Shapour Bahador, Høje-Taastrup.
251) Ali Bahramloogarosi, Holbæk.
252) Zymer Bajraktaraj, Aabenraa.
253) Solaiman Bakhshi, Jammerbugt.
254) Vladan Bakovic, København.
255) Shokufa Baktash, Kolding.
256) Ilgar Bananijarskij, Dragør.
257) Dijana Josipovic Banjac, Vejle.
258) Ilham Idrissi Bannani, Næstved.
259) Hector Cuauhtemoc Barajas Echartea, København.
260) Majbooer Barakzai, Århus.
261) Zala Barakzai, Århus.
262) Ahmad Siar Barat, Odense.
263) Sasa Batakujevic, Næstved.
264) Amina Bawar, Aabenraa.
265) Najeebullah Bawar, Aabenraa.
266) Alan Bayar, Gentofte.
267) Maysa Bayati, København.
268) Agron Bejtulai, København.
269) Ahmed Hamzah Belal, Aalborg.
270) Maher Hamzah Belal, Aalborg.
271) Maya Hamzah Belal, Aalborg.
272) Monika Belal, Herning.
273) Omar Hamzah Belal, Aalborg.
274) Vitalii Belausov, Haderslev.
275) Svetlana Belausova, Haderslev.
276) Ahmed Ben Jemaa Ben Said, Aalborg.
277) Franciscus Maria Gerardus Berben, København.
278) Liridon Berisha, Aabenraa.
279) Muj Berisha, Lolland.
280) Maria Dora Digna Bertelsen, Vejle.
281) Krunoslav Bertovic, Skive.
282) Neeraj Bhushan, København.
283) Jean Claude Bishikwabo, København.
284) Sara Malinin Bjerg, Aalborg.
285) Lilly-Marie Maita Blecher, Carmel i USA.
286) Helena Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.
287) Stefan Bogdanovic, Banja Luka i Bosnien-Herzegovina.
288) Carlo Bonacci, Odder.
289) Yolla Boulos, Lejre.
290) Margaret Wanjiru Brauer-Christiansen, Guldborgsund.
291) Laurence B Bravo, Odense.
292) Jennifer Elizabeth Bristol, Fredensborg.
293) Goran Brkic, Glostrup.
294) Sobia Amir Bukhari, Esbjerg.
295) Shamsa Abdi Bulle, København.
296) Dijanis Bulut, Esbjerg.
297) Fahima Burhani, Sønderborg.
298) Salman Dawood Bustan, Viborg.
299) Wesakha Anandhita Bølge, Gentofte.
300) Jing Cai, Kolding.
301) Samire Callaku, Furesø.
302) Ivy Joy Garcia Castillo, Gladsaxe.
303) Monica Ashley Mariano Cerri, Tårnby.
304) Mohamed Chafik, Vejle.
305) Naeem Chaudhry, København.
306) Ahmed Ali Chebib, København.
307) Asmaa Ali Chebib, København.
308) Chehade Ali Chebib, København.
309) Mahmoud Ali Chebib, København.
310) Ahmad Chehade, København.
311) Ali Chehade, København.
312) Alaa Issam Chehade, København.
313) Israa Issam Chehade, København.
314) Patol Chehade, København.
315) Suad Chehade, København.
316) Aya Mohammed Cherim, Favrskov.
317) Malak Mohammed Cherim, Favrskov.
318) Orawan Chomphut, Vejle.
319) Hussien Chreide, København.
320) Rawan Chreide, København.
321) Salle Chreide, København.
322) Seren Chreide, København.
323) Irene Nyaboke Christensen, Slagelse.
324) Linus Wanja Christensen, Billund.
325) Zuzana Christensen, Ringkøbing-Skjern.
326) Nélida Inés Diaz de Christiansen, Viborg.
327) Lara Samir Chaaban, Slagelse.
328) Ahmed Dabbas, Hillerød.
329) Ayman Dabbas, Hillerød.
330) Marwa Dabbas, Hillerød.
331) Minna Dabbas, Hillerød.
332) Safa Mohammed Dabbas, Hillerød.
333) Wafiyah Mohamad Dabbas, Hillerød.
334) Gholam Hussein Dadgar, Hjørring.
335) Fahmo Abdirahman Daher, Nyborg.
336) Imad Nabil Daher, Glostrup.
337) Aja Nidal Dahoud, Sønderborg.
338) Fatema Sami Dahwiche, Århus.
339) Yassmin Sami Dahwiche, Århus.
340) Xiaojun Dai, Brøndby.
341) Vanessa Alejandra Yzquierdo Dakin, Tårnby.
342) Sil Damgaard, København.
343) Srdjan Dankuc, Aalborg.
344) Ahmad Bassam Daoud, Aalborg.
345) Alaa Ahmed Daoud, Fredensborg.
346) Fatimah Bassam Daoud, Aalborg.
347) Mohammad-Abdulalrahman Bassam Daoud, Aalborg.
348) Nur Bassam Daoud, Aalborg.
349) Ragad Bassam Daoud, Aalborg.
350) Nadia Muhsen Radi Al Daraji, Fredensborg.
351) Ghayadh Saad Dawas, Favrskov.
352) Wida Delsuz, Ringsted.
353) Amar Derbas, Frederiksberg.
354) Hooda Abdillahi Deria, Helsingør.
355) Warsame Deria, Vejle.
356) Daniel Younan Deryawesh, Syddjurs.
357) Sameem Hisham Dhannoun, Rudersdal.
358) Delan Dias, København.
359) Sen Ding, Gentofte.
360) Mariam Ahmad Dommariya, Odense.
361) Mohammed Ahmad Dommariya, Odense.
362) Riyad Ahmad Dommariya, Odense.
363) Ruzdo Drpljanin, Silkeborg.
364) Mohammed Abdi Dualle, København.
365) Daliana Reyes Duràn, København.
366) Hassan Lasineh Dyfan, København.
367) Aida Ahmad Daabas, Odense.
368) Jasmin Ahmad Daabas, Odense.
369) Rami Ahmad Daabas, Odense.
370) Sarah Ahmad Daabas, Odense.
371) Said Mokhtar Ebrahimi, Rebild.
372) Ahmad Khaled Ehsani, Kolding.
373) Masoomeh Ehsani, Tønder.
374) Sophie Eilsgaard-Rasmussen, København.
375) Said El Arbouchi, København.
376) Mouna Khalil El Mughayer, Fredensborg.
377) Abdul Rahman El Sadek, Århus.
378) Hamza El Sadek, Århus.
379) Jacob El Zaka, Aalborg.
380) Noah El Zaka, Aalborg.
381) Nour El Zaka, Aalborg.
382) Jamal El Aaidi, København.
383) Ali Amjad El-Chamma, København.
384) Ayah Amjad El-Chamma, København.
385) Khalil El-Cheikh Mohamad, Odense.
386) Mohamad Hassan El-Chouli, Allerød.
387) Mariam El-Daoud, København.
388) Hanna El-Hafi, Odense.
389) Lena El-Hafi, Odense.
390) Mariam El-Hafi, Odense.
391) Mohammad Usama El-Hafi, Odense.
392) Mazen Adel El-Khatib, Århus.
393) Rania El-Khatib, Århus.
394) Toufie El-Khatib, Århus.
395) Shakhlo Elmose, Århus.
396) Abdullah Bassim El-Rifai, Århus.
397) Ahmad El-Rifai, Århus.
398) Bilal Bassim El-Rifai, Århus.
399) Hasan El-Yassin, Århus.
400) Jomana El-Yassin, Århus.
401) Mohammad El-Yassin, Århus.
402) Safa El-Yassin, Århus.
403) Hassan Saleh El-Yassir, København.
404) Ibrahim Saleh El-Yassir, København.
405) Ihtedal Saleh El-Yassir, København.
406) Mohamad Saleh El-Yassir, København.
407) Mohammed Hassan El-Youssef, Århus.
408) Mohammad Emamkholi Babadi, Århus.
409) Emanuel Erézué Marcussen, Roeser i Luxembourg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
410) Prossy Eriksen, Skanderborg.
411) Mina Eshaqzai, Hvidovre.
412) Salem Paulus Eshow, Holstebro.
413) Fadel Saeb Fadel, Høje-Taastrup.
414) Saad Rasoul Fadhl, Esbjerg.
415) Ahmad Javed Fahim, Vejen.
416) Asif Fahmee, Gladsaxe.
417) Rafa Majid Ahmad Fahqrie, Århus.
418) Khalid Faiz, Kolding.
419) Jawid Faizi, Hvidovre.
420) Pashtun Faizi, Solrød.
421) Yahia Ahmed Fakhri, Lejre.
422) Layla Jabbar Faleh, Odense.
423) Deqa Jamal Farah, Odense.
424) Hamdi Abdalla Farah, Esbjerg.
425) Issa Abdi Farah, Høje-Taastrup.
426) Maryan Sahal Farah, København.
427) Nehad Fadil Farmman, København.
428) Shafiq Farsad, København.
429) Idris Ahmad Farzad, Vordingborg.
430) Abdul Fatah Fatah, Frederikshavn.
431) Entihaa K B Fatah, København.
432) Ferial Fathi, København.
433) Said Fazel Azim Fazli, Haderslev.
434) Ya-Mei Feng, Århus.
435) Hormozan Filsoof, Århus.
436) Emma Sofie Xiunu Finne, København.
437) Mayada Fuad, Aalborg.
438) Sook Young Fuglø, Ballerup.
439) Inga Galstian, Frederiksberg.
440) Dashan Gan, Frederiksberg.
441) Santiago Teodoro Garcia, Aalborg.
442) Fidan Gashi, Odense.
443) Meis Adel Naseef Gassem, Faxe.
444) Liliana Gaytan Cortes, Odense.
445) Anwa Abdi Gedi, Randers.
446) Karine Gevorgian, Køge.
447) Mahnaz Ghaedi, København.
448) Masiha Ghafory, København.
449) Ashkan Gheisari, København.
450) Mohammad Mahmoud Ghoneim, København.
451) Rem Mohamad Ghoneim, Århus.
452) Sarah Ghoneim, København.
453) Umran Mahmoud Ghoneim, København.
454) Farzaneh Ghorbani, København.
455) Fatima Ghulam Mohammad, Odense.
456) Ilija Gligorijevic, Helsingør.
457) Nicolai Sanchez Goncalves, København.
458) Gorkis Tamanios Gorkis, Favrskov.
459) Remzi Grepi, Lolland.
460) Reinhard Edmund Gründler, Halsnæs.
461) Nina Grysbæk, Vejle.
462) Meena Gulghotai Gulabzoi, Køge.
463) Mohamed Abdulkadir Guled, Odense.
464) Thushyanthy Gunalinkam, Randers.
465) Umadevy Gunaratnam, Viborg.
466) Rasid Gunic, Svendborg.
467) Abdullahi Abdi Gutale, Kalundborg.
468) Metin Göktepe, Høje-Taastrup.
469) Neslihan Göktepe, Høje-Taastrup.
470) Khoram Habedi, Køge.
471) Ignace Habimana, Ballerup.
472) Tesfa Yohannes Habte, Herlev.
473) Hind Saadi Hadi, Ringkøbing-Skjern.
474) Khatara Hadji-Turdeghal, Varde.
475) Sangar Hadji-Turdeghal, Brøndby.
476) Roeen Hafizulla, København.
477) Chittima Hagemann, Fredensborg.
478) Yannick Carlos Hagemann Advincula, Segur De Calafell i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.
479) Zohal Haidari, Brøndby.
480) Qudsia Haider, Brøndby.
481) Fadel Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.
482) Mohamad Ahmad Haje-Dawoud, Aalborg.
483) Hassan Mohamed Haji, Holstebro.
484) Lily Michael Hakim, København.
485) Abdul Hamid Hakimi, Albertslund.
486) Bernard Habineza Hakizimana, Hillerød.
487) Kristian Khachatur Hakobjan, Stevns.
488) Ehab Adel Hamad, Odense.
489) Mohammed Saad Mohammed Hamad, Odense.
490) Shermin Omar Hamadi, Holbæk.
491) Pshtiwan Hama-Khorshid, København.
492) Amany Munther Hana Hamama, Gladsaxe.
493) Shahabuddin Hamdard, Kolding.
494) Anas Hamed, København.
495) Balkis Hamed, København.
496) Jonas Hamed, København.
497) Mohamed Hamed, København.
498) Haidar Kahtan Hamid, Herning.
499) Anahita Hamidi, Aalborg.
500) Fang Hansen, Ikast-Brande.